WhatsApp görüntülü görüşmelerde kişi sayısı ikiye katlayacak!

0

Tüm dünyadaki en popüler mesajlaşma uygulamalarının başında gelen WhatsApp, yeni güncellemelerle kullanıcıların pratikliği artırmaya devam ediyor. Hali hazırda 4 kişi ile yapılabilen WhatsApp görüntülü grup görüşmeleri de bu kapsamda ikiye katlayacak. WhatsApp beta sürümünü kullananlar, sesli ve videolu grup görüşmelerini kalabalık bir şekilde yapmaya başladı bile.

WhatsApp görüntülü görüşmelerde 8 kişilik sohbetler

Bildiğiniz gibi WhatsApp grupları ne kadar kalabalık olursa olsun, görüntülü ya da sesli görüşmede sınır 4 kişiydi. WABetaInfo tarafından ortaya çıkarılan ekran görüntülerine göre ise bu kişi sayısı ikiye katlayacak. Yeni özelliği kullanmaya başlayanlar WhatsApp görüşmelerini 8 kişi ile yapabileceklerine dair bildirim almaya başladı.

WhatsApp görüntülü arama

Gruplardaki sesli ve görüntülü arama kişi sayısını artıran WhatsApp, gruplarda doğrudan çağrı başlatabilecek butonu da devreye sokmuştu. Böylece grupta 4 ya da daha az kişi varsa, kullanıcılar grup üyeleriyle doğrudan görüşme başlatabiliyor. Grupta 4’ten fazla kişi bulunuyorsa, arama düğmesine dokunduktan sonra grup görüşmesine eklemek istenen kişilerin seçilmesi gerekiyor.

Bu güncellemeler şimdilik sadece Android WhatsApp beta sürümünde (v.2.2.128) kullanılıyor. Tabii beklentiler kısa süre içinde kullanımın genele yayılması.

Özellikle içinde bulunduğumu bu dönemde kalabalık grup sohbetlerinin oldukça kullanışlı olacağını söyleyebiliriz. Şimdilik kullanıcılar kalabalık sohbetlerini farklı uygulamalar üzerinden yapıyor. Ancak, WhatsApp’ın da bu alan girmesi kullanıcılar arasındaki yerini daha da sağlamlaştıracaktır.

Cevap bırakın