WhatsApp, Facebook ve Instagram bildirimleri nasıl kapatılır?

0

Sosyal ağların karmaşasından uzaklaşmak için WhatsApp, Facebook ve Instagram bildirimleri nasıl kapatılır bilmekte fayda var.

Akıllı telefon bağımlılığından her geçen gün biraz daha fazla bahseder olduk. Burada sosyal ağların katkısının büyük olduğunu söylemek gerek. Gerçi, telefonlardaki ekran süresi uygulamları artık neyi ne kadar kullandığımızı yüzümüze vuruyor ama siz ekrana bakmasanız bile, sosyal medya uygulamaları bildirimlerle kendini hatırlatarak sizi ekrana çağırıyor. Hem bu çağrıları susturarak rahat bir nefes almak hem de bir şeyler kaçırma korkusu (FOMO, Fear of Missing Out) yaşamamak için yapacaklarınızı anlatıyorum. Hem Android hem iOS işletim sistemlerinde Instagram, Facebook ve WhatsApp bildirimleri nasıl kapatılır sorularının yanıtı aşağıda…

WhatsApp, Facebook ve Instagram bildirimleri nasıl kapatılır?

Instagram bildirimleri nasıl kapatılır?

Önce sağ alt köşedeki simgeye tıklayarak hesabınıza gidin.

Ardından soldaki üç yatay çubuğa veya kaydırıcıya dokunun. Karşınıza gelen sütunun en altındaki Ayarlar simgesine tıklayın.

instagram

Bu menüde, diğer şeylerin yanında, arkadaşlarınızı uygulamaya davet edebilir, gizlilik ayarlarınızı da görüntüleyebilirsiniz ama biz işimize bakalım; Bildirimler sekmesine dokunun.

Başka bir menü açılır ve tam olarak hangi bildirimi durdurmak istediğinizi seçmenize izin verir: Yayınlar, yorumlar, özel mesajlar… Buradan Instagram dünyasındaki her şeyi durdurabilmek mümkün ve elinizde!

Facebook bildirimleri nasıl kapatılır?

Alttaki görev çubuğunda (Android’de üstte), üç yatay çubukla temsil edilen Menü sekmesine dokunun.

Ekranı aşağı kaydırın ve Ayarlar ve Gizlilik sekmesine girin.

Yetmedi, Ayarlar alt sekmesine dokun.

facebook

Mevcut ayarlar arasında, metin mesajları veya e-postalar dahil tüm bildirimleri yönetmek mümkün. Bildirim ayarları öğesine dokunun.

Burada ne tür bildirimler almayı kabul edeceğinizi seçmek mümkündür. Tanımlamalara ilişkin yorumları, hatırlatıcıları sıralamak size kalıyor.

İkincisi için, herkes tarafından veya sadece arkadaşlarınız tarafından gerçekleşen olayların bildirimini almayı seçebilirsiniz.

WhatsApp bildirimleri nasıl kapatılır?

iOS için, uygulama dahilindeki bildirimleri devre dışı bırakmak için; önce görev çubuğundaki Ayarlar sekmesine dokunun.

Bu alanda, hesabınızın farklı parametrelerine erişebilirsiniz: Depolama alanı kullanımı, kişisel bilgilerinizin değiştirilmesi… Ve bildirimler!

whatsapp

Tüm bildirimleri devre dışı bırakmak veya sessiz hâle getirmek mümkündür. Ayrıca, alınan mesajın bir önizlemesini görüntülemeyi  de açıp kapatabilirsiniz.

Android için, bildirimleri doğrudan iptal etmeyi buradan yapamıyoruz. Bu işlem, sizi tüm Android cihazlardaki bildirimlere ayrılmış alandan yapılıyor. Bunun için akıllı telefonunuzun Ayarlar uygulamasını çalıştırın.

WhatsApp‘ı bulmak için uygulamaların listelendiği ekranı aşağı doğru kaydırın.

Uygulamayı seçtikten sonra konuşma kayıtlarının yedeğini, bildirim sessize alma ayarları  gibi birçok ayarı buradan yapabilirsiniz.

Üst menü, uygulamalarınızın çoğunda bildirim ayarları yapmanızı sağlar. Dilerseniz buradan Twitter, Snapchat vb. uygulamaların da bildirimlerini kapatarak huzura erebilirsiniz.

Cevap bırakın