WhatsApp ‘renkleniyor!’

0

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta renkli durum bildirimlerine hazır olun. Dünyanın en çok tercih edilen mesaj programlarından WhatsApp, gelen bilgilere göre şu anda yeni bir durum özelliğini test ediyor. İddialara göre kullanıcılar, yakın zaman içerisinde renkli bir arka planla durumlarını paylaşabilecekler.

Facebook’ta geçen yıl aynı özelliği Android uygulamasında kullanıma sunmuştu. Bu özellikle kullanıcılar durum güncellemelerini renkli arka plan, yazı fontu ve emojilerle birlikte paylaşabilecekler. Şu anda bu özellik, WhatsApp Android Beta 2.17.291 sürümünde aktif durumda. Buna rağmen bazı beta kullanıcılarının özelliği göremediği de söyleniyor. Yani şu anda belli sayıdaki kullanıcı, yeni durum özelliğini görebiliyor.

Beta sürümde özelliği kullanan kişiler, durum değiştirirken ekranın alt köşesinde bir kalem işareti görüyor. İlgili işarete basılınca da karşılarına özel yazı tipleri, arka plan rengi ve emojiler çıkıyor. Ardından yeni durum bildirimi yapılabiliyor.

Facebook, WhatsApp’ı geride bıraktığımız dönemlerde satın almıştı ve ardından kullanıcı deneyimini geliştirme amaçlı pek çok yeni özellik eklemişti. Son olarak da farklı bir raporda WhatsApp’a iş dünyasına yönelik özellikler ekleneceği kaydedildi.

Yeni renkli durum özelliğinin herkese açık şekilde ne zaman yayınlanacağı net olarak bilinmiyor. Gelişmeleri aktaramaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın