WhatsApp Business uygulaması çok yakında yayınlanabilir

0

whatsapp

WhatApp, iş dünyasına yönelik yeni uygulamasını başlatma eşiğinde görünüyor. İşte detaylar…

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni bir bilgilendirme paylaştı. WhatsApp Business adındaki yeni uygulamaya işaret eden bilgiler, normal sürümden ayrı olan tamamen yeni bir uygulamanın yolda olduğunu gösteriyor.

Şirketler için tasarlandığı belirtilen WhatsApp Business, ticari hesap rozeti ile listelerde yer alacak. Profilinde yeşil renkte onay işareti rozetine sahip bir işletme hesabının, WhatsApp tarafından özgün bir marka olarak doğrulanmış olduğu kaydediliyor. Ayrıca gri renkte rozet verildiyse ‘henüz onaylanma aşamasında’ olan işletme, gri soru işareti varsa ‘WhatsApp tarafından onaylı değil’ anlamları taşıyacağı bilgileri paylaşılıyor. Gri soru işaretine sahip numaralarla ilgili olarak ‘dikkatli olunması’ gerektiğini belirtmek gerekiyor. Peki yeşil ve gri rozetlerle gelen WhatsApp Business, pratikte hangi amaçla sunuluyor?

Bir numara sizinle iletişime geçmeye çalışıyor diyelim, ilgili WhatsApp rozeti, şirket olup olmadığının anlaşılmasını sağlayacak.

Sahte işletme hesapları, spam hesaplara göre daha riskli olabiliyor. Çünkü ödeme bilgiler ve e-posta gibi kişisel bilgileri isteyebiliyorlar. Bu duruma yönelik hamlesi ile WhatsApp’ın önemli bir ihtiyaca yanıt verebileceği düşünülüyor.

WhatsApp’ın orijinal sürümünde de spam bildir, engelle gibi çeşitli blokaj yöntemleri kullanıcılara sunuluyor.

Cevap bırakın