Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerSosyal MedyaWhatsApp bildirimleri A'dan Z'ye özelleştirilebilecek

  WhatsApp bildirimleri A’dan Z’ye özelleştirilebilecek

  3026678-poster-p-1-facebook-is-buying-whatsapp-for-16-billion

  1 milyara yakın kullanıcı sayısı ile anlık mesajlaşma uygulamaları arasında en çok tercih edilen platform olan WhatsApp’ın sonraki güncellemesine ilişkin öne çıkan detaylardan biri ortaya çıktı. Buna göre WhatsApp bildirimleri çokyönlü bir şekilde özelleştirilebilecek…

  Güncelleme sonrasında kullanıcılar için özel bildirimlerin seçilebilmesi mümkün olurken bu birçok aşamada gerçekleştirilebilecek. Örneğin bildirim tonu, titreşim ya da pop-up bildirimleri seçilebilecek ya da ışık yanıp sönebilecek. Üstelik özelleştirme seçenekleri sadece mesajlaşmada değil konuşmalarda da geçerli olacağı ortaya çıktı.

  Ekran Resmi 2015-07-22 12.39.43

  Aile üyeleri, eş ya da sizi rahatsız eden biri ile ilgili olarak farklı bildirim metotlarının önü açılıyor. Örneğin sizi rahatsız eden biri için bildirimleri tamamen kapatabilecek; aile bireyleri için ise çoklu alternatiflerden dilediğinizi seçebileceksiniz. Ayrıca güncelleme ile birlikte mavi renkli okundu ikonlarının da kaldırılması için yeni bir seçenek kullanıcılara sunulacak. Mavi renkteki okundu işaretleri ciddi tartışmalara neden olmuş ve bu özellik sonrasında WhatsApp’a ağır eleştiriler gelmişti.

  Şimdilik APK olarak final sürümü söz konusu olmaksızın indirilebilen güncellemenin kısa süre içinde nihai sürümünün uygulama mağazalarındaki yerini alması bekleniyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN