Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelWhatsApp, bir arayüz güncellemesi daha alıyor

  WhatsApp, bir arayüz güncellemesi daha alıyor

  Meta’nın sahibi olduğu WhatsApp, yaklaşık iki yıl önce Android, iOS ve web kullanıcıları için mesaj tepkilerini geniş çapta kullanıma sunmuştu. O zamandan beri bu özellik birkaç güncelleme aldı ve sohbetler, kanallar, topluluklar ve hatta durum güncellemeleri içinde kullanılabilir hale geldi. Şimdi de WhatsApp tepki arayüzü değişime uğruyor.

  WhatsApp beta 2.24.10.7 sürümüyle uygulama, medya görüntüleyicisi ekranından medyaya tepki vermenin kolay bir yolunu ekledi. Şimdi de en son beta sürümüyle birlikte WhatsApp, özelliği daha da iyileştiriyor.

  WhatsApp beta 2.24.11.18 sürümüyle, WhatsApp medya görüntüleyici ekranındaki tepki arayüzünü hafifçe değiştirdi. Beta 2.24.10.7’de, medya görüntüleyici ekran alt kısımda genişletilmiş bir Yanıt çubuğu sunuyordu ve tepkilere ilişkin bir simge sağ tarafta bulunuyordu.

  Yanıt düğmesine tıkladığınızda, klavyeniz açılır ve içerik içi yanıtlar gönderilirken, emoji simgesine tıkladığınızda en çok kullandığınız altı emojiyi getiriyor. Bir emoji tepkisi seçtiğinizde, tepki simgesinin solunda görüntüleniyor. Yenilenmiş deneyim hala beta aşamasında olduğundan ne zaman geniş çapta kullanıma sunulacağı belirsiz.

  WhatsApp, mesaj tepkilerini kolaylaştırmanın yanı sıra profil resimlerini de basitleştirmek istiyor. Beta sürümü 2.24.11.17’nin bir parçası olarak WhatsApp’ın, kullanıcıların yapay zeka kullanarak yeni profil resimleri oluşturmasına olanak tanıyan bir özellik üzerinde çalıştığı tespit edildi.

  Şu anda yaygın olarak kullanılamayan araç, kişisel fotoğraf yüklemeyerek gizliliği korumak isteyenlerin işini kolaylaştıracak ve yine de kendi kişiliklerini ve seçimlerini yansıtan görüntüleri kullanma seçeneğine sahip olacaklar.

  WhatsApp beta sürümünde görüntülenen bu yeni arayüzü siz nasıl buldunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN