WhatsApp Android’e ‘resim içinde resim’ özelliği geliyor

0

WhatsApp uygulamasını Android cihazlarında kullanan kimselerin yüzünü güldürme garantili ‘resim içinde resim’ özelliği yolda. İşte detaylar…

Anlık mesajlaşma uygulaması dendiğinde akla şüphesiz ilk gelen platform WhatsApp. Uzun yıllardır dijital hayatın temel şekillendiricilerinden biri olan bu Facebook şirketi, aynı zamanda SMS’in bir kenara bırakılmasının da öncülerinden. Üstelik her geçen gün kazandığı yeni özelliklerle sadeliğinden ödün vermeden daha fazla kullanıcı dostu olmayı başarıyor. Bu kapsamda geleceği kaydedilen ‘sonrak’ büyük yenilik ise Android için WhatsApp kullanıcılarının uzun süredir beklediği bir soruna çözüm getiriyor.

Daha önce iPhone kullanıcılarına gelen özellik, ortaya çıkan yeni bilgilere göre yakında Android sahipleri için de aktif hale geliyor. Söz konusu özellik ise resim içinde resim desteği adını alıyor.

Resim içinde resim desteği, temelde bir mod olarak tanımlanabilir. İşlevi ise Facebook, Instagram ve YouTube videolarının uygulamadan çıkmadan izlenebilmesini mümkün kılması. Bu sayede görülmek istenen bir video, sohbet ekranının üzerinde görülüyor ve konuşma bölünmeden izlenmeye devam edilebiliyor. Hatta sohbetler arası geçişlerde dahi video üst kısımda görülmeye devam ediyor.

Son derece fonksiyonel ve mevcut sorunun çözümüne yönelik etkin bir özellik olduğunu belirtelim.

Geliştirmeler devam ediyor…

Öte yandan 1 milyarı aşkın kullanıcıya saihp olan popüler anlık mesajlaşma uygulamasının Hikaye bölümünü geliştirmeyi planladığı da konuşuluyor. Bu bölümde reklam yayınlarının gündemde olduğu da yine son iddialar arasında.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın