Whatsapp Android Uygulamasına Parmak İzi Kilit Desteği Geliyor

0

Yaklaşık 6 aydır beklenen parmak izi kilidi özelliğini beta sürecindeki Android uygulamasında kullanmak için Ayarlar, Hesap, Gizlilik bölümünde çıkan ayarı aktif etmeniz gerekiyor…

1 milyardan fazla kullanıcı sayısına sahip olan WhatsApp gizlilik açısından önemli bir özellik olan parmak izi kilitleme özelliğini iOS’un ardından Android uygulamasına da getiriyor. Yeni WhatsApp özelliği 2.19.221 beta sürümünde test olarak yayınlanmış durumda.

Akıllı telefon kullanıcıların en çok tercih ettiği anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp gizlilik ayarlarına parmak izi kilit özelliğini getirmişti. Şubata ayında iOS cihazlara gelen yeni özellik artık Android cihazlarda da kullanılabilecek. Şu anda en son WhatsApp beta sürümünde test sürecinde olan özellik çok yakında tüm kullanıcılara açılacak…

6 aydır bekleniyordu…

Yaklaşık 6 aydır beklenen parmak izi kilidi özelliğini beta sürecindeki Android uygulamasında kullanmak için Ayarlar, Hesap, Gizlilik bölümünde çıkan ayarı aktif etmeniz gerekiyor. Bu sayede telefonunuzda her WhatsApp uygulaması açıldığında parmak izi doğrulaması yapılması gerekecek. Öte yanda gelen WhatsApp aramaları kilit açılmadan cevaplanabilecek.

Yeni WhatsApp parmak izi kilidi kullanıldığı takdirden gelen yeni mesajların içeriği bildirim çubuğunda belli olmayacak. Ayrıca uygulamayı 30 saniye ve 1 dakika içerisinde otomatik kilitleme seçeneği de kullanılabilecek. Yeni özelliğin tüm Android kullanıcıları için ne zaman yayınlanacağı ise henüz bilinmiyor.

Cevap bırakın