Westworld’un mobil oyunu sansasyon yarattı

0

Westworld’un mobil oyunu şiddet öğeleri ile ses getirdi. İşte diğer detaylar…

Yeni sezonu yaklaşan Game of Thrones’un da arkasındaki ücretli TV kanalı HBO’nun popüler dizilerinden Westworld, mobil oyun halini aldı. Ancak oyun, pek de neşeli değil, Warner Bros. Interactive Entertainment tarafından hazırlanan mobil oyunda, çizgi film animasyonları ve tıpkı TV şovunda olduğu gibi şiddet içeriği söz konusu.

Haberin devamında izleyebileceğiniz tanıtım videosu kan ve korkunç görüntüleri pek fazla göstermese de oyun şiddete vurgu ile dolu. Üstelik iOS ve Android platformlarına gelen yapımda silahlı çatışmalar, katliamlar, parçalanmış robot-insan (humanoid) görüntülerinin söz konusu. Şiddet temasının oldukça yüksek olduğu aşikar.

Oyun, Westworld’un TV kurgusuyla meşgul olmak için ilginç bir yol anlamı taşıyacak. Elbette Newzoo araştırmasına göre 70 milyar dolarlık pazar büyüklüğüne ulaşan mobil oyun endüstrisine dahil olduğu için de yüksek olasılıkla bolca indirme ile iyi bir gelir modeli de oluşturacak.

Karikatür tarzıdaki yapım, Westworld tema parkında geçen serüvenler şeklinde, diziden aşina olunacak bir oynanış vaat ediyor.

Akıllı telefon ekranında kendi parkınızda yapay zeka esaslı sakinlerin ve elbette diğer her şeyin yöneticisi olma rolunü bahşediyor.

Yoğun ilgi görmesi beklenen yapım ücretsiz olarak indirilebiliyor. Elbette belirli bir yaş sınırıyla birlikte.

Cevap bırakın