Western Digital yeni depolama ürünlerini tanıttı

0

Western Digital, ana güvenlik kamera pazarındaki ekipman üreticileri, satıcılar ve kurulumcular için özel olarak tasarlanmış olan WD Purple SC QD101 Ultra Endurance microSD kartını tanıttı.

Western Digital Corp, ağ kenarında video ve Yapay Zekâ analitiği için depolamayı uygun hale getirme ihtiyacını karşıladı. Akıllı kameraların artan kullanımı ve sürekli artan video çözünürlüğü, kameralarda depolama gereksinimini de artırıyor. Western Digital, ana güvenlik kamera pazarındaki ekipman üreticileri, satıcılar ve kurulumcular için özel olarak tasarlanmış olan WD Purple SC QD101 Ultra Endurance microSD kartını tanıttı.

IHS Markit Technology²’ye göre, global piyasaya sürülen profesyonel video gözetim kamerası sayısının, 2018 ile 2023 arasında 140 milyondan 224 milyona çıkması ve üzerinde depolama alanı bulunanların da yılda ortalama yüzde 17 oranında artması bekleniyor. 4K uyumlu kameralar, 2018’de piyasaya sunulan tüm ağ kameralarının yüzde 3,6’sını oluştururken, 2023’te yüzde 24’ünü oluşturacak, 4K’ya karşı 1080p videonun ürettiği bit’lerde de 5,7X’e varan artış olması, daha fazla depolama için hızla büyüyen bir talep yaratması bekleniyor.3

Western Digital Cihazlar Grubu, Akıllı Video kıdemli direktörü Stefaan Vervaet, “Müşteriler, çeşitli kamu güvenliği ve Yapay Zekâ analitiği kullanımları için yüksek seviyede dayanıklı, yüksek kapasiteli, sağlam, kamera üzerinde depolama arayışındadır. Bu yeni ürünler, bu ilginç yeni ve çeşitli görsel iş yüklerini ağ kenarında idare etmek için uygunlaştırılmış depolama teknolojisini sunuyor” dedi.

Cevap bırakın