Western Digital 96 Katmanlı NAND yongalarının gönderimine başladı

0

Nand Flash piyasasında önemli adımlar atan Western Digital, depolama çözümlerinde ise yeniliklerine devam edeceğini açıkladı. İşte bunlardan biri için somut adımlar geldi…

Önde gelen donanım üreticilerinden Western Digital, çeyrek dönem raporu için gerçekleştirdiği konferansta 96 katmanlı Nand yongaları için gönderimlerin başladığını da duyurdu. Nand Flash piyasasında önemli adımlar atan Western Digital, depolama çözümlerinde ise yeniliklerine devam edeceğini açıkladı.

Western Digital, 2017 yılında BISC 4 kümelerini duyurmuştu, TLC ve QLC şeklinde üreteceği depolama birimlerini ise 256 GB ve 1 TB arasında farklı seçenekler ile piyasaya sürmüştü. Şu ana kadar sadece USB flash belleklerde ve çeşitli hafıza kartlarında yer alan NAND yongalar artık SSD disklerde de kullanılmaya hazır hale getirilmiş durumda.

96 katmanlı Nand yonga üretimine hız verileceği açıklandı…

Diğer yandan Western Digital CEO’su Stephen D. Milligan tarafından yapılan açıklamaya göre, 96 katmanlı 3D Nand Flash yongalarının NVMe çözümleri de üreteceği açıklandı. Bunun yanında ilgili hedeflerden de söz edildi, bu kapsamda şirketin 2. Çeyrekte 96 katmanlı yonga üretimine hız vereceği belirtildi. Hatta bu üretimin yüzde 25 oranında daha fazla olacağı da yapılan açıklamalar arasında yer aldı.

Buna göre Western Digital’in yıl sonuna gelinceye kadar 96 katmanlı yongaları temel üretim segmentine oturtmayı planladığını net bir şekilde görmek mümkün.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın