Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  DonanımWestern Digital, 24 TB CMR HDD’lerini kullanıma sunmaya hazırlanıyor

  Western Digital, 24 TB CMR HDD’lerini kullanıma sunmaya hazırlanıyor

  Western Digital, sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmak ve toplam kullanım maliyetini düşürmek için hiper ölçekli bulut ve kurumsal müşterilere eşsiz çözümler sunarak HDD teknolojisinin yol haritasını çiziyor

  Yeni uygulamalar, kullanım örnekleri ve bağlantılı cihazlar çoğaldıkça, Western Digital’ın kurumsal sınıf hızlı ve güvenilir sabit disk sürücüleri (HDD’ler), veri merkezi müşterilerinin daha uygun maliyetli, ölçeklenebilir ve sürdürülebilir bir altyapı oluşturmasına yardımcı olmaya devam ediyor. Üretken yapay zekanın ortaya çıkışı ve bunun mümkün kıldığı çok sayıda yenilikçi uygulamayla birlikte, yüksek kapasiteli, düşük güç tüketimli ve güvenilir depolamaya olan talep artmaya devam ediyor.

  Western Digital, ölçeklenebilir, yüksek güvenilirlikli ürünlerde bellek artışı sağlamak için çok sayıda teknolojik yenilikten -ePMR, OptiNAND™, UltraSMR ve daha fazlası- faydalanıyor. Ve hiper ölçekli, bulut temelli, kurumsal veri merkezi müşterileri için yeni 10 diskli 24 TB1 CMR HDD ürün yelpazesini piyasaya sürüyor. Öte yandan ağustos ayından bu yana örneklemesi yapılan 28 TB SMR HDD de yükselişini sürdürürken, şirketin 26 TB SMR HDD eksabayt sevkiyatları, 2024 mali yılının ilk çeyreğinde sevk edilen veri merkezi eksabaytlarının neredeyse yarısına ulaşarak, Western Digital’ın SMR’deki liderlik konumuna ve ivmesine katkıda bulunuyor.

  IDC Sabit Disk Sürücüsü ve Depolama Teknolojileri Araştırma Direktörü Ed Burns; “Western Digital, bu yeni özelliklerle bir kez daha sabit disklerin sadece hıza ayak uydurmakla kalmayıp ileriye yönelik bir yol çizdiğini, bugünün ve yarının veri yoğun uygulamalarının üzerine inşa edilebilecek güçlü bir temele sahip olduğunu kanıtlıyor. Aynı zamanda Western Digital’ın SMR HDD’lerinde büyük bir ivme görüyoruz. 28 TB SMR HDD’ler, toplam sahip olma maliyeti anlamında bulut müşterilerinin göz ardı edemeyeceği kadar ciddi bir katma değer sunduğu için, SMR’nin bu müşteriler tarafından benimsemeye devam edeceğine inanıyoruz.” diyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN