Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürWeb için Instagram’a bildirim özelliği geldi

  Web için Instagram’a bildirim özelliği geldi

  instagram-explore

  Instagram fotoğraf ve kısa video paylaşımı için en trend uygulamalar arasında. Bir gün içinde 100 milyonlarca görselin paylaşıldığı platform, akıllı telefon ve tabletlerde olmazsa olmazlardan. Bununla birlikte Instagram, her ne kadar ağırlıklı şekilde mobil uygulama olarak bilinse de web üzerinden de kullanım olanağı sunuyor. Ancak web-mobil arasında ciddi özellik farkları var. Instagram’dan bu konuya ilişkin bir güncelleme geldi ve web platformuna bazı temel özellikler kazandırıldı.

  Artık Instagram bilgisayar üzerinden açıldığında bildirimler ve keşif butonları da görülüyor. Bildirimler butonu, mobilde olduğu gibi profile beğenen kimseler, yapılan yorumlar, takip eden/takip isteği gönderen hesaplar gibi bilgiler içeriyor. Ancak arkadaşların aktiviteleri buradan görülemiyor. Yani özellik, yüzde 100 mobildeki formuyla gelmiş değil.

  Diğer taraftan keşif kısmında da çeşitli profiller görülecek. Bu noktada kullanıcılar çok sayıda takip önerisi ile karşılaşacaklar ve dilediklerini takip edebilecekler.
  Ekran Resmi 2016-03-28 13.08.50Instagram’ın yukarıda bahsedilen iki temel web güncellemesine ek olarak bir dizi küçük görsel müdahelesi de dikkatlerden kaçmadı. Yorum ve paylaşım butonları çok fazla fark edilmese de ince birer dokunuşla değiştirilmiş durumda.

  Bu güncelleme, herhangi bir ‘dosya yükleme’ vb gerektirmiyor. Kullanıcılar, bundan sonraki web üzerinden Instagram ziyaretlerinde bildirim ve keşif özellikleri ile karşılaşabilir. Geliştirmenin tüm dünyada aynı anda aktif olmadığını, Türkiye’deki kullanıcıların özellikleri ekranlarının karşısına hemen göremeyebileceğinin de altını çizelim. Sosyal medya dünyasına dair gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN