Wear OS artık daha pratik

0

Google’ın akıllı saatler için sunduğu işletim sistemi Wear OS güncellendi. İşte güncellemeye dair öne çıkan detaylar…

Akıllı saatler hiç olmadığı kadar popüler. Kullanıcıları zaman ve tarihi göstermenin çok ötesiyle buluşturan bu cihazlar, özellikle verimlilik anlamında öne çıkıyor. Spor takibinden sosyal ağ bildirimlerini görmeye kadar geniş özellik yelpazesi sunan akıllı saatlerde yoğun olarak kullanılan işletim sistemlerinden biri ise Google’ın Wear OS’i.

Geçtiğimiz aylarda Android Wear isminin değiştirilmesiyle Wear OS olarak gelen yazılımın tasarımı ve bazı yazılımsal özellikleri yenilendi, geliştirmeler oldu. Google Heath ve Google Assistant özelliklerinin öne çıktığı yeni Wear OS’de artık parmağı yukarı kaydırılmasıyla bildirimler görülebiliyor. Ayrıca tek bir dokunuşla mesajlara cevap yazılabiliyor. Bu pratik özelliklere ek olarak Google’ın sesli asistanı ile otel rezervasyonu yapmak, hava durumunu öğrenmek mümkün hale geliyor. Ek olarak Google Assistant bazı önerilerde de bulunuyor. Hava yağmurlu olacak, yanına şemsiye al gibi.

Öte yandan Google’ın sağlık kuruluşlarıyla özel çalışmalar yürüttüğü, dolayısıyla yazılıma daha yoğun spor yapılmasını teşvik edici özelliklerin dahil edildiği kaydediliyor. Söz konusu tasarım ve geliştirmeleri kullanacak ilk akıllı saat ise henüz netlik kazanmış değil.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın