WD NVMe My Passport SSD tanıtıldı

0

Katı hal diskleri daha fazla depolama alanı ve taşınabilir formatta görmeye devam edeceğiz…

SSD fiyatlarının yaşadığı düşüş sonrasında vakti ile yalnızca Windows ve bağlı temel yazılımlarda kullanılabilen sürücüler, günümüzde önemli bir ihtiyaç haline gelen depolama amacıyla da tercih ediliyor.

WD’nin bu noktada ürettiği yeni çözüm olan NVMe My Passport SSD, kendisinden önceki jenerasyona göre hem yüksek hızı hem de oldukça sağlam görünen kasası ile dikkat çekiyor. Modeldeki metal kasanın sağlamlığı temsil etmesinin yanı sıra ısı problemi ile ilgili önemli ve olumlu katkılar sağlayacağı öngörülebilir.

Type-C arayüzüne sahip olan My Passport SSD’ler USB 3.2 Gen 2 standardı ile geliyor. Modelin okuma performansı 1050 MB/s’ye kadar çıkıyor. Yazma hızı ise 1000 MB/s seviyesinde. Yüksek performans sunabildiğine şüphe yok.

Şifreleme güvenliğine bakacak olursak, 256-bit AES donanımsal şifrelemesi kullanan NVMe My Passort SSD’si veri güvenliği için önemli bir mesafe kat etmiş gibi görünüyor.

WD NVMe My Passport SSD fiyatı

500 GB tercih edilirse 119.99 dolar, 1 TB’lık seçeneği tercih edilirse ise 189.99 dolar alıcı bulacak olan yeni nesil NVMe My Passport SSD’nin 2 TB’lik seçeneğinin de önümüzdeki günlerde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Cevap bırakın