Watch Dogs: Legion geliyor!

0

Rastgele bir şekilde başlayabileceğimiz oyunda, kendi karakterimizi yaratma imkânımız da olacak. Ayrıca Watch Dogs: Legion kalıcı ölüm sistemi içerecek…

Ubisoft tarafından E3 2019’da tanıtımı yapılan ve çıkışı onaylanan Watch Dogs: Legion konusu itibarıyla diğer Watch Dogs oyunları ile bazı benzerlikler taşıyor. Şöyle ki, diğer Watch Dogs serileri gibi yine hack temalı olacak, ancak yüzde yüz benzer diyemeyiz, çünkü oynanış farklılıkları da içerecek.

Oyunun hikâyesi ile ilgili bilgiler de az çok açığa çıkmış durumda. Buna göre oyun, çok yüksek bir ihtimalle Londra’da geçecek. Watch Dogs: Legion, Londra’nın gelecekteki durumunu, toplum ve teknolojinin nasıl farklılaştığını gözler önüne serecek.

Watch Dogs: Legion oynanışı ile öne çıkacak. Rastgele bir şekilde başlayabileceğimiz oyunda, kendi karakterimizi yaratma imkânımız da olacak. Ayrıca kalıcı ölüm sistemi içerecek. Yani oyunda ölen herhangi bir karakter oyun evreninden silinmiş olacak. Fakat tabii ki oyun burada bitmeyecek, DedSec ekibi içindeki bir karakterle kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.

Oyunda dilediğimiz oyuncu dışı karakteri kontrol etme şansına sahip olacağız. Kontrol edeceğimiz bu karakterlerin kendilerine özel bazı yetenekleri söz konusu. Gizlilik gerektiren veya aksiyon ağırlıklı görevlerde duruma en uygun karakterleri kullanma özgürlüğümüz olacak.

Oyunun söz konusu serisi, beklenen sıçramayı yapabilecek gibi duruyor. Umarız oyunu oynamaya başladığımızda da aynı düşüncelere sahip olabiliriz.

Yapım; 6 Mart 2020’de PC, PlayStation 4 , Xbox One ve Google Stadia için çıkacak.

Cevap bırakın