Watch Dogs: Legion beklentileri karşılayabilecek mi?

0

Watch Dogs Legion, Ubisoft’un “istediğinle oyna” oyun mekaniğini duyurmasıyla oldukça ilgimizi çekti. Fakat oynanış videolarından da gördüğümüz kadarıyla, bu yeni özellik oyunun başarısız olmasına sebep olabilir…

İlk gösterimden anladığımız kadarıyla Watch Dogs Legion‘da, yakın gelecekte Londra’da yer alan toplumun çöküşün eşiğindeki görüntüsü ustalıkla verilmiş. Buna şüphe yok. Şehir yıkıcı bir bombalama ile yerle bir ediliyor ve bunu takip eden kaos da fırsatçılar tarafından kendi çıkarları için kullanılıyor.

Oynanış videolarında yukarıda belirtilen kitlesel bombalama komplosunu keşfetmeyi ve durdurmayı başarama unsurunu içeren giriş bölümünü tamamladıktan sonra, Watch Dogs Legion’un ana sorunu hızla belirginleşiyor. Kelimenin tam anlamıyla oyundaki her NPC ile oynayabiliyorsunuz.

Bu NPC’lerin her biri belirli engelleri, görevleri ve zorlukları aşmak için kullanmanız gereken kendi yeteneklerine sahip oluyor.

NPC’leri dikkatli seçmeniz gerekiyor…

Hangi görevi yapacağınıza bağlı olarak NPC’leri dikkatli seçmeniz gerekiyor. Ancak bu durumun yarattığı sorun, belli bir ana karakter olmaması sebebiyle ana hikâyeden kolaylıkla kopuşa imkân vermesi. Çünkü burada işe aldığınız NPC’leri gerçekten istediğiniz için değil, o görevi yapabilmek için ihtiyacınız olduğundan dolayı alıyorsunuz.

Bu nedenle Watch Dogs: Legion ile alakalı olarak oyuncuların kafasında oldukça fazla soru işareti var. Umarız oyun çıktığında endişelerimizi yok edecek mekaniklerle karşılaşırız ve büyük bir zevkle serinin yeni oyununu oynayabiliriz…

Cevap bırakın