Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  OyunWarcraft Rumble inceleme

  Warcraft Rumble inceleme

  Mobil oyunların her geçen gün oyun dünyasında daha fazla yer almaya başladığı günümüzde cep telefonları ve tabletler yavaş yavaş daha belirgin bir noktaya doğru gidiyor. Warcraft Rumble da bu güçlü cihazlar üzerinde bizimle buluşan yeni oyunumuz.

  Warcraft dünyası yıllardır farklı oyunlar, kitaplar, koleksiyoner ürünler ve çok daha fazlası ile hayatımızın bir parçası haline geldi. Mobil oyun alışkanlıklarımızın geliştiği, farklı fikirler ve dünyalar ile buluşmasının bir meyvesi olarak artık cebimizde farklı firmaların ünlü isimlerini oyun olarak görebiliyoruz.

  Özellikle hızlı ve basit detaylarla süslü mobil oyunların, strateji öğeleri ile güçlendirildiği mobil oyun kategorisinde oyuncularca tercih edildiği bir dönemde Warcraft Rumble piyasada kendine güçlü bir yer aramak için ücretsiz olarak Android ve iOS cihazlar için çıktı.

  Türkçe olarak oyuncularla buluşan yapım bizi Warcraft’ın ikonik bölgelerine ve karakterlerine götürüyor. Aksiyon strateji türüne yeni bir hareket getirmeyi hedefleyen oyun PvE ve PvP sistemlerinin, uzun serüvenlerin, zindan konseptinin, loncaların ve çok daha fazlasının birleştirildiği bir kapsamda.

  Warcraft dünyasına hakim olan oyuncular bilirler ki, başka oyunlarda güzel olan, iyi olan ne varsa o fikirler itinayla alınır, daha keyifli hale getirilip Warcraft oyununa dönüştürülür! Burada da aynısı olmuş diyebiliriz. Farklı mobil oyunlarda gördüğünüz güzel fikirlerin elden geçip baştan aşağı Warcraft evrenine batırılıp çıkarılması genellikle keyifli sonuçlar veriyor. Burada da ister şimdi oynayın, isterseniz gelecekte deneyimleyin, hep büyüyen gelişen bir yapı göreceğinizi söyleyebiliriz.

  World of Warcraft’ı yıllar içinde büyüten ekibin ışık gördüğü yeni bir sisteme de benzerlerini yapabileceklerini düşünüyorum.

  Oyunun genel yapısına ve bize sunduklarına şöyle bir bakalım. Oyuna başlar başlamaz size neler yapmanız gerektiği adım adım oldukça kolay ve keyifli bir şekilde anlatılıyor. Warcraft dünyasından aşina olduğumuz karakterleri mini olarak oyunda görüyoruz. Dikine oynanan bir harita yapısında kendi merkezimizi korumak, düşmanın binasını / karakterlerini imha etmek üzerine kurulu bir yapısı var. Bu yapı içinde harita farklı yollara bölünen, altınlar topladığımız, ele geçirdiğimiz ve dolaylı faydalar elde ettiğimiz bir yapıda. Harita tasarımı muazzam derecede tatlı ve güzel. Savaş alanına tepeden bakıyorsunuz. Hearthstone tadını alabildiğiniz, karakterleri 3 boyutlu olarak fıtı fıtı koşarken gördüğünüz, savaşlarına ve aksiyonlarına şahit olduğunuz çok tatlı bir görüntü size sunuluyor. Gerçek zamanlı olarak elinizdeki altına göre savaş alanına mini karakterleri indirip olaya dahil olmalarını sağlıyorsunuz. Bir kulenin etrafından geçerken onu kendi tarafınıza çekebilir ve sonraki mini karakterleri de o kuleden ileri doğru çıkarabiliyorsunuz. Devam eden noktada haritalar bazen farklı geçiş yolları ile yönlendirmelere sahip olabiliyor.

  Elinizdeki mini karakterleri birer destenin kartları gibi düşünebilirsiniz. Uçan karakterler, uzaktan vuranlar, büyü yapanlar, yakın dövüş uzmanları gibi farklı görevlere ve taraflara ayrılan tanıdık simalar bizi zafere götüren yolda elimizin altında yer alıyor. Kulelerinizin görünümlerini, altın toplayan Kobold’ların dış görünüşlerini değiştirebiliyorsunuz. İfadeler kuşanıp keşfedilmemiş karakterlerin peşinde koşabiliyorsunuz. Orduyu böylelikle kurup serüvene başladığınızda büyük bir hikayenin küçük bir parçası olduğunuzu ve önünüzde gerçekten savaşılacak bir çok alan beklediğinizi görüyorsunuz.

  Oyunun en güzel yanı rakibin hamlelerini takip etmek ve elinizdeki altın oranına göre doğru hamleleri yapıp oyunu kapatmaya çalışmak. Mağaza üzerinden kartları güçlendirecek diğer birimlere de ulaşabiliyorsunuz. Oyunun oynanabilirliğini artırmak adına bir çok detay burada sunuluyor. Türk Lirası ile satılan özel paketler ve birlikler de oyunda mevcut. Para vermeden oynama imkanınız var mı? Elbette. Günlük tekliflerle ücretsiz hediyeleri alabiliyorsunuz. İsterseniz biriktirdiğiniz altınlarla da kutuları elde edebilirsiniz.

  Her gün boş vakitlerinizde girip 5 – 10 dakika oyunu oynayarak keyifli zaman geçirmeniz olası. Warcraft dünyasına hakimseniz özellikle bu oyun sizin için ayrı bir yere sahip olabilir. Warcraft evrenine hakim olmasanız bile eğlenceli yapısı, rekabetçi ortamı, ileride gelecek yenilikleri de düşündüğümüzde şimdiden oyuna başlayıp olabildiğince ilerlemeniz sizin için faydalı olacaktır.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN