Warcraft filmi 30 Mayıs’ta vizyonda

0

warcraftWarcraft filmi, son dönemin en çok merak edilen uyarlama yapımları arasında. İkonik oyun serisinin konu edildiği filmin Türkiye için gösterim tarihine dair daha önceki açıklama 10 Haziran 2016’ya işaret ediyordu, yeni bir bilgi ise İngiltere’de 30 Mayıs 2016’da vizyona gireceği yönünde. Avrupa, ABD’ye göre daha şanslı görünüyor. Üstelik detaylar bununla da sınırlı değil…

Doğrulanan İngiltere vizyon tarihine ek olarak bazı ülkelerde de filmin erken tarihlerde vizyondaki yerini alacağı belirtildi. Hatta filmin dünya genelindeki vizyon tarihinin 26 Mayıs olacağı yönünde çeşitli iddialar söz konusu. Bu noktadaki ülkelerin ‘bir grup’ şeklinde nitelendirilmesi de birden fazla ülkede Warcraft startının verileceği tarihe ışık tutuyor. Elbette bu noktada henüz resmi bir bilgi yok, peki filmin 30 Mayıs, 26 Mayıs veya 10 Haziran’da gösterime girmesi neden bu denli önemli?

warcraft-film

Warcraft oyunu, tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından oynanan en önemli fenomen yapımlar arasında. Serinin kökleri çok eskilere dayalı ve bu da yaş skalasının çok geniş olması anlamına geliyor. Özetle sinema filminin geniş bir kesim tarafından izleneceğini, vizyon tarihinin de merakla beklendiğinin altını çizmek gerekiyor.

Republic: The Revolution oyunun tasarım ekibinde de yer alan ve 2009’daki Moon filmiyle adından söz ettiren Duncan Jones’ın hem senaristliğini hem de yönetmenliğini üstlendiği filmde Türkiye’de ilgiyle izlenen The Vikings dizisiyle tanınan Travis Fimmel başrolde yer alıyor. Paula Patton, Ben Foster, Toby Kebbell, Dominic Cooper gibi oyuncuların yer aldığı filmin görüntü yönetmenliği koltuğunda ödüllü isim Simon Duggan bulunuyor.

Haberin devamında heyecan verici Warcraft fragmanını izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

Cevap bırakın