Vücudunuzu vitaminsiz bırakmayın!

0

Çok çalışıyoruz, uykusuz kalıyoruz ve sosyal medyada saatlerimizi harcıyoruz. Bu yoğunlukta, özellikle sağlık konusunu ve dengeli beslenmeyi ihmal ediyoruz. Halbuki kaliteli bir yaşam için önce sağlık geliyor.

Gündelik hayat maratonunda bazen çok önemli şeyleri ihmal edebiliyoruz; Sağlığımız gibi…
Yoğun çalışan, düzensiz uyuma ve yeme alışkanlıkları olanlarımız risk grubunda bulunuyorlar. Tıpkı benim gibi! Bu hafta sağlık problemlerim nedeniyle işleri bir tarafa bırakıp, sağlıklı beslenmeye ve Personal Trainer’ım Eralp Terem’le spor yapmaya başladım. Evimi de yeni yaşam düzenime uygun hale getirmeye çalışıyorum. İlk olarak işe sağlıklı beslenmeme yardımcı olabilecek ürünleri kullanmakla başladım. Bu hafta, Arzum’un kişisel blenderi Arzum Shake’N Take’i test ediyorum.

Sağlığınız için dengeli beslenin, vücudunuzu vitaminsiz bırakmayın

Vücudumuzun yenilenmesi ve güçlenmesi için düzenli ve sağlıklı bir şekilde hücrelerini yenileyebilmesi gerekiyor. Hücrelerin yenilenebilmesi, ancak doğru ve yeterli ölçüde vitamin alınmasıyla mümkün oluyor. Vitaminler aynı zamanda daha enerjik olabilmemiz için de önemli roller üstleniyorlar. Oldukça basit yapıda olan vitaminlerin, tüm metabolizmamızda en önemli görevlerden biri olan “sağlıklı ve düzenli gelişimi” etkilediklerini görüyoruz.

Vitaminlerin yenileyici ve güçlendirici rolünün olması nedeniyle, bağışıklık sistemimizin de vazgeçilmez yardımcıları hâline dönüşmeleri son derece kaçınılmazdır. Doğru miktarda ve düzenli vitamini vücuduna alan bireylerin, daha güçlü bir bağışıklı sistemiyle beraber hastalıklara karşı çok daha dirençli oldukları gözlemlenmektedir. Vitaminler, elbette doğrudan doğruya bizim için birer enerji kaynağı olamazlar. Fakat hücrelerde depolanması ve gerektiğinde karbonhidratlarla ve proteinlerle beraber kullanılması, bünyemizi daha dayanıklı kılmaktadır.

Arzum Shake’N Take, vitamin yönünden zengin pek çok meyveyi sıkabileceğiz oldukça kullanışlı bir kişisel blender. Birbirinden farklı lezzetler ve tarifler yaratmaksa, tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış. Dilerseniz karışık meyve suyu elde etmek için çeşitli meyveleri sıkın, dilerseniz şu günlerde bol bol portakal suyu sıkarak, vücudunuzda C vitamini depolayın. Benim favori meyvelerim ananas, muz, portakal ve elma. Farklı kombinasyonlar deneyerek kendime taze meyve suları sıkıyorum. Bazen yaptığım karışıma bal da ekleyip, o şekilde tüketiyorum. Meyveleri ve sebzeleri özellikle mevsiminde ve organik tüketmeye çalışıyorum. Mesela çilek kış meyvesi olmadığı için bu mevsimde pek tercih etmiyorum. Yaz geldiğinde bol bol alıp, farklı tarifler deneyeceğim. Şimdilik sevdiğim kış meyveleri ile yola devam…

İçeceğinizi yanınızda taşıyın

Sporcu içeceklerinden leziz meyve kokteyllerine kadar birçok içeceği hızlı bir şekilde hazırlayabilen kişisel blender, oldukça şık ve kullanışlı bir tasarıma sahip.  Ürünün matarası sayesinde, dilediğiniz her an taze taze içeceğinizi yanınızda taşımanız mümkün. İki karıştırma şişesine sahip blender’ın bir şişesi onun diğeri de sizin için. Ürünü kullanmak da oldukça kolay ve pratik. Kolay kullanımı, taşınabilir hazneleri ve ergonomik tasarımıyla da dikkat çekiyor. Özel paslanmaz çelik bıçakları ile buz kırabilme imkânı da sunuyor.
Üstelik mutfakta da çok yer kaplamıyor. Temizlenmesi de oldukça zahmetsiz…

Arzum Shake’N Take’in kullanımı, tek tuşla çalıştırma özelliği sayesinde oldukça pratik. Bu sayede kişisel blenderinizle yaptığınız enerji deposu içeceklerinizi  570 ve 400 ml kapasiteli BPA içermeyen karıştırma şişelerine koyarak, istediğiniz yere taşıyabiliyorsunuz. Siyah, Misty ve Candy renk seçeneklerinden herhangi birini seçebilirsiniz. Benim favorim pembe renk. Çantanızda da rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Mataranın ağzı oldukça sağlam bir şekilde kapanıyor ve sızma, akma gibi problemler yaşamıyorsunuz.

Cevap bırakın