Vtouch ile tanışın

0

Samsung’un desteklediği Vtouch isimli yeni sanal dokunuş girişiminin tanıtımı yapıldı. Vtouch, nesnelerle el değmeden etkileşime girmenizi ve onları yönetmenizi sağlıyor.

Teknoloji alanında birçok yeni girişimlere imza atan Samsung, bu kapsamdaki yeni girişimlere de destek sunuyor. Bunlardan biri de henüz yeni tanıtılan ve sanal dokunuş olarak bilinen Vtouch projesi.

Birçok elektronik cihazda kullanılabilecek

Teknolojinin gelişmesi ile birçok yeni fikirler türedi. Bu fikir, nesnelerle iletişime geçmek için en yaygın yöntem olarak kabul edildi. Şu anda, dokunmatik ekranlar, mouse ve klavye gibi araçlara elimizi sürmeden hareket ettiremiyoruz. Fakat Vtouch, nesnelere el sürmeden istediğimiz etkileşimi sağlayacak. Herhangi bir fiziksel temas olmayacak.

Parmağımız ve gözümüzü aynı hizada tutarak nesnelere dokunuşlar gerçekleştirebileceğiz. Sistem, parmakların hareketlerini ve en ufak sensör hareketlerini derin öğrenme teknolojileri kullanılarak hemen analiz eden bir sistem. Bu sistem tahmin edileceği gibi kamera ve işlemci gerektiriyor.

Bu sezgisel teknoloji, arabalarda, tabletlerde ve televizyonlarda kullanılabilecek. Ev ortamında kumanda olmadan da televizyon da istediğiniz eylemi gerçekleştirebileceksiniz. Son olarak ürünün üretimi çok pahalı olduğu için henüz seri üretime geçilmedi.

Cevap bırakın