VR teknolojisiyle ev dekorasyonu

0

Hayallerinizi süsleyen evi maketten bakarak mı yoksa içinde gezerek mi satın almayı tercih ederdiniz? Ya da yeni satın aldığınız evinizi katalogdan beğendiğiniz eşyalarla mı yoksa evinize uygun eşyalarla mı dekore etmeyi arzu edersiniz?

Evinizin dekorasyonunu hala modası geçmiş yöntemlerle mi yapıyorsunuz? O zaman sizi VR teknolojisiyle tanıştıralım.Günümüz teknolojisinde artık Maketle satılan ev projeleri yerine, evinizi sanal gerçeklik yani VR teknolojisiyle gezerek ve görerek satın alabiliyorsunuz. Artık mimarlar ve tasarımcılar çizdikleri tasarımları VR’ın da gücünü arkalarına alarak, müşterilerine çok daha gerçekçi bir şekilde sunabiliyorlar. VR teknolojisi tasarım aşamasından, sunum aşamasına kadar her aşamada kullanılabiliyor. Bu sayede artık tam da istediğiniz gibi bir tasarıma sahip olabiliyorsunuz.

 

Mutfağınızı sanal gerçeklik uygulaması ile yenileyin

Evinizi yenilemek veya dekore etmenin en zorlu noktalardan biri, bir odaya çeşitli mobilya veya ev eşyaları nasıl yerleştireceğinizdir. Şimdilerde, mobilya ve dekorasyon şirketleri müşterilerinin dekorasyon kararlarını kolaylaştıran, sanal gerçeklik uygulamaları üzerinde çalışıyorlar. Özellikle mobilya-perakende alanında hizmet veren mağazalar VR deneyimi programları geliştirerek, müşterilerinin satın alma kararı verirken en doğru tercihleri yapmasına olanak sağlıyorlar. Örneğin mutfağınızı yenilemek istediğinizde artık dolap ve çekmecelerin nasıl görüneceğini ve mutfak mobilyalarının nasıl yerleştirileceğini ürünü satın almadan ve defalarca mağazaya gitmeye gerek kalmadan görebiliyorsunuz. Şu anda markaların yeni keşfettiği bu teknolojinin çok yakın zamanda bütün müşterilerin deneyimleyebileceği bir hizmet olarak kullanıma sunulması bekleniyor.

samsung-gear-vr

Evinizin dekorasyonunu kendiniz yapabilirsiniz

Samsung Gear VR: VR teknolojileri, önemli bir bilişim platformu olma yolunda ilerliyor. Eğitimden sağlık hizmetine kadar pek çok sektör VR teknolojilerini günlük iş yapış biçimlerine entegre etme çabası içerisinde ve bu açıdan VR teknolojileri sektörlere önemli katkılar sağlama potansiyeline sahip. Bu anlamda Samsung Gear VR, sağladığı 360 derece panoramik görüş imkanı ile sanal dünyanın kapılarını büyüleyici bir gerçeklikle eviniz için açıyor. Adeta yeni bir dünyaya adım atmamızı sağlayan Gear VR ile yeni evinizi geleceğin teknolojisiyle tasarlama şansı yakalayacaksınız. Geliştirilmiş 101 derecelik açısıyla çok daha gerçekçi bir deneyim sunan yeni Gear VR, 100’lerce oyun, çeşitli videolar, eğitici uygulamalar ile birlikte 300’den fazla uygulamayla birlikte kullanıcıların beğenisinise sunuluyor.

htc-vive

HTC Vive Sanal Gerçeklik Gözlüğü: HTC, özellikle HTC Vive isimli sanal gerçeklik kitiyle birlikte VR kategorisinde önemli bir başarıya imza attı. Şu anda en fazla satılan sanal gerçeklik kitlerinden biri olan HTC Vive,  pek çok otorite tarafından özellikle mimari tarafından piyasadaki en iyi premium VR seti olarak görülüyor. Adeta yeni bir dünyaya adım atmamızı sağlayan HTC Vive ile yeni evinizi geleceğin teknolojisiyle tasarlama şansı yakalayacaksınız. HTC Vive VR kiti, geniş görüş alanı, hassas hareket takibi için 32 sensör ve deneyiminize gerçek dünya nesneleri ekleyebilen ön yüz kamerası bulunan yüksek çözünürlüklü ekranı barındırıyor.

Yakın zamanda 3DEXPERIENCE Platform’da HTC Vive Business Edition ile işbirliği sayesinde iş dünyasında daha fazla sanal gerçeklik teknolojilerinin etkisinde kalacağımızı söyleyebilirim. Bu sayede mimarlar ürün geliştirme sürecinin her evresinde bütünsel ürün doğrulama, sanal gerçeklik ve tasarımın gücünden faydalanmanızı sağlayacaklar.

Cevap bırakın