VR kamerası Samsung 360 Round tanıtıldı

0

Sanal gerçeklik için multimedya elde edilebilen Gear 360 modeliyle son kullanıcıyı hedefleyen Samsung, bu kez de profesyonellere yönelik yeni bir aygıt tanıttı. Samsung 360 Round adıyla gelen yeni model, 17 adet objektifin sıralandığı yuvarlak tasarımıyla dikkat çekiyor.

360 Round ile her biri 2 MP görüntü kaydedebilen objektifleriyle 30fps hızda 4K çözünürlükte 3D çevresel görüntülerin elde edilebilmesinin yanı sıra üzerindeki 6 adet mikrofonla ses kaydı da gerçekleştirilebiliyor.

Canlı yayın gerçekleştirilebilen VR kamerası, oldukça iddialı bir donanım konfigürasyonu sunuyor. 10 çekirdekli Intel i7-6950X işlemci, 32 GB RAM’le birlikte iki adet GeForce GTX 1080 Ti grafik kartıyla geliyor. PC tarafında bu aygıtla uyumluluk ise minimum sistem gereksinimleri Core i7-6700K işlemci, 16 GB RAM ve Nvidia GeForce GTX 1080 şeklinde.

Yükselen teknoloji trendi sanal gerçeklik için, canlı yayın ve video içerikleri üretmeye yönelik aygıtın suya ve toza da dayanıklı olduğu belirtiliyor. Bu sayede iklim ve doğa şartları tarafında zorlu koşullarda kullanıma uygun olduğu anlaşılıyor.

Ekim ayı itibarıyla ABD’de satışlarına başlanacağı bildirilen Samsung 360 Round’un sonraki süreçte diğer ülkelerde de temin edilebileceği ifade edildi. Diğer yandan teknoloji yapı taşları ve sunduğu özellikler ekseninde ele alındığında pek de mütevazı bir fiyat etiketine sahip olmayacağını belirtelim.

Cevap bırakın