Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerİnovasyonVolvo otonom araç testlerini Londra’da gerçekleştirecek

  Volvo otonom araç testlerini Londra’da gerçekleştirecek

  Ekran Resmi 2016-04-27 23.47.04

  Kendi kendine gidebilen otomobiller, 2016’da kendisinden en fazla söz ettiren gelişmeler arasında. Teknoloji şirketi Google’ın bu alanda yürüttüğü çalışmalar dikkat çekici, öte yandan klasik otomobil üreticilerinin bu alanda yoğun hazırlık içinde oldukları da biliniyor. Japon, Amerikan ve Alman üreticilerin sürprizleri her an gelebilir. Bununla birlikte Volvo gibi daha ‘sessiz’ markaların da çeşitli gelişmelerle sahne aldıkları görülüyor. Son gelişme, şirketin kendi kendine gidebilen (otonom) araç testleri için İngiltere’nin başkenti Londra’da testler yürüteceğine dair. İlgili proje Volvo Drive ME UK adıyla adfedilecek.

  Alınan onay kapsamında Volvo, Londra sokaklarında kendi otonom araç prototiplerinin testlerini gerçekleştirecek. Programın Çin ve İsveç’teki benzer şekilde birlikte devam edeceği belirtilirken söz konusu aracın modelinin de Volvo XC90 olacağı açıklandı. Bu model bir SUV.

  Programlanmış araçların Londra macerası başlıyor!

  Testlerin önceden belirlenmiş yollarda gerçekleştirileceği, sürücülerin araç kullanmayacağı ancak görenlerin tedirgin olmaması için kokpitte bulunacakları kaydedildi.

  Gelecekte kendi kendine gidebilen araçların hayatın içine yoğun şekilde entegre olacağı aşikar. Bu yönde ilk kuvvetli dalganın 2020’ye doğru başlaması bekleniyor.

  Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN