Volkswagen hızlı şarj istasyonları ile geliyor

0

Avrupa’da oluşturulan elektrikli otomobil şarj ağı anlaşması IONITY‘nin bir parçası olarak Volkswagen, yapmış olduğu Ar-Ge yatırımlarının sonuçlarını kamuoyu ile paylaşmaya başladı.

Elektrikli otomobillerin trafikteki sayılarının artmasıyla birlikte şarj istasyonu taleplerine pozitif cevap veren firmalardan biri de Volkswagen. Volkswagen, elektrikli otomobil pazarında 2020 yılıyla beraber oldukça hızlı bir atılım göstermeyi hedefliyor ve bu stratejisine uygun çalışmalarının temellerini 2019 yılı içerisinde atmış olacak. Firmanın elektrikli otomobiller için hızlı şarj istasyonlarının ilk önce Almanya’da, sonra da Avrupa genelinde kurulacağı resmi kaynaklar tarafından duyuruldu. Volkswagen, ilk şarj istasyonlarının 2019’un ilk yarısında kullanıma hazır olacağını ifade ediyor.

Ne vaat ediyor?

Avrupa’da oluşturulan elektrikli otomobil şarj ağı anlaşması IONITY‘nin bir parçası olarak Volkswagen, yapmış olduğu Ar-Ge yatırımlarının sonuçlarını kamuoyu ile paylaşmaya başladı. Buna göre 2019 yılının ilk yarısında hizmete girmeye başlayacak olan Volkswagen hızlı şarj istasyonları, 15 otomobilin aynı anda şarj olabileceği bir yapıda tasarlanacak. Hızlı şarj teknolojisi sayesinde 100 kW/h kadar şarj gücü sunabilecek olan şarj istasyonlarının, kendi özel mobil uygulaması sayesinde şehirlerde kolayca bulunabileceği yine marka tarafından ifade ediliyor.

Hızlı şarj desteğinin dışında, sabit şehir şebekesi üzerinden sağlanacak şarj gücünün 30 kw/h düzeyine kadar çıkacağı ifade ediliyor. Volkswagen şarj istasyonları, ayrıca bisiklet sürücülerinin de kullanımına sunulacak ve uzun yolculuklarında faydalanabilecekleri duraklar olarak hizmet verecek. Öte yandan, bisiklet sürücüleri için sağlanacak özellikler konusunda henüz kesinleşmiş bilgilerin bulunmadığı kaydediliyor.

Cevap bırakın