Volkswagen Beetle’ın motosiklet versiyonu ortaya çıktı

0

Volkswagen’in tarihinin dönüm noktalarından biri olan ‘Bettle’ motosiklet olarak geldi. İşte ‘inanması güç’ modele dair öne çıkanlar…

Volkswagen Beetle, sembolik tasarımıyla son derece dikkat çekiyor ve milyonlarca kişinin gözdesi durumunda. Acaba Beetle çizgisinde bir motosiklet geliştirildi desek, ne tepki verirdiniz?

Volkswagen Beetle ismini duymayanımız yoktur, hepimizin takdirini kazanan bu model tam anlamıyla Volkswagen’in tarihinin dönüm noktalarından biri. Firmanın bu denli büyümesine kayda değer katkılar sağlayan Beetle, Brent Walter ile motosiklet formuna girdi.

Walter, Bettle’ın ikonik yan gövdesine ait parçaları farları ile birlikte alıp bir “mini motosiklet” tasarladı.

Böylece son derece iddialı bir çıkış yaptı ve büyük ilgi topladı. Gidonla ve bir koltukla sürülebilir duruma getirilen bu tampon parçalarının alt tarafında, 79 cc’lik bir motor bulunuyor. Volkspod adlı bu ürün, firmanın logosuna ve far yanında stop lambasına da sahip. Ayrıca lastikleri çok geniş olduğundan arazi kullanımına da elverişli.

Değişik renklerde tasarlanan bu aracın süspansiyon sistemi bulunmuyor ve küçük olduğu için kullanması da biraz zor gibi. Modern altyapı ile retro tasarımı buluşturan motosiklet, gerçekten övgüye layık.

Motosiklet dünyasına dair daha fazla haber için buraya tıklayabilirsiniz.

Cevap bırakın