Vlogger’lar için en pratik kurgu programları

0

Yeni dünyada video içerik üretmek artık hemen herkesin hayatının bir parçası. Açtığımız kişisel YouTube kanallarımız ile günlük deneyimlerimizi izleyicilerle paylaşıyor, uzmanlıklarımıza göre benzersiz içerikler sunmayı hedefliyoruz. Çoğu zaman videoların içeriği önceliklendirilse de kısıtlı zamanımızda estetik videolar çıkarmak izleyicilerin videolarda daha çok vakit harcamasını sağlayabilir. Bu yazımızda sizlere kolayca dikkat çekici sonuçlar alabileceğiniz kurgu programlarını derledik:

iMovie

MacOS ve iOS kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen video düzenleme programı iMovie, Apple imzası taşıyor ve sadece Apple ekosistemi cihazlarda kullanılabiliyor. Sade arayüzü, hazır geçişleri ve efektleri ile kolay bir kullanım sunan iMovie, kullanıcılar tarafından ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Final Cut Pro X

Mac platformu için geliştirilen ikonik kurgu programı Final Cut Pro X, iMovie’ye kıyasla çok daha profesyonel bir program. Video prodüksiyon alanındaki profesyoneller için geliştirilen Final Cut Pro X programı, sanılanın aksine son kullanıcılar tarafından da kolayca kullanılabiliyor. iMovie’de olduğu gibi bu programda da hazır araçlar üzerinden videolarınızı kurgulayabilir, eliniz alıştıkça daha derinlemesine işler yapmaya başlayabilirsiniz. Ancak Final Cut Pro X’in App Store’da 2.799 TL karşılığında indirilebildiğini ekleyelim.

Avid Media Composer

Hem Windows hem de Mac platformunda kullanılabilen Avid Media Composer, arayüz tasarımı olarak diğer kurgu programlarına benziyor. Çoklu kamera desteği ile kurgu süreçlerine profesyonellik kazandıran Avid Media Composer, kurgu programına bütçe ayırabilen amatör kullanıcılar için de ideal olabilir. Son olarak programın, farklı ihtiyaçlara göre farklı paketlerle satışa sunulduğunu belirtelim.

Lightworks

Sezgisel kontrolleri ile kolay bir şekilde alışabileceğiniz Lightworks aslında profesyoneller için geliştirilmiş bir kurgu programı. Ancak kolayca göz kamaştıran işler çıkarabilmesi ve ücretsiz dağıtılması sayesinde Lightworks amatör kullanıcılar tarafından da tercih edilen kurgu programları arasında. Diğerlerinden farklı olarak Lightworks, Mac ve Windows’un yanında Linux platformunda da kullanılabiliyor. 

Cevap bırakın