Vivo Y22s : Fiyat/Performans canavarı ortaya çıktı

0

Vivo Y22s , Snapdragon 680 işlemcisine sahip, gündelik kullanımda sizi rahat ettirebilecek bir Android telefon. 128GB dahili depolama ile tam bir fiyat performans canavarı.

8,38mm kalınlıkta ve 192 gram ağırlığında olan Vivo Y22s, düz bir ekrana sahip ve köşelerden yumuşatılmış hatlarla geliyor. Arka taraftaki kamera dizilimi, dışarıya doğru hafif çıkıntılı tasarlanmış ve bir rahatsızlık uyandırmıyor. Alt kısma baktığımızda ise, kolay veri aktarımı için Type-C noktasını ve kablolu kulaklıklarınız için 3.5mm bağlantı noktasını görüyoruz.

Vivo Y22s

Ürünün kutusunda, cihazı daha sağlam ve temiz kullanabilmeniz için şeffaf koruyucu kılıf da mevcut. Bu kılıfı kullanmanızı tavsiye ederiz.

Peki parmak izi okuyucu sensör var mı diye soruyorsanız, tabii ki var. Sağ yan taraftaki güç tuşu, aynı zamanda parmak izi okuma sensörü olarak da kullanılıyor ve genellikle performansından memnun kaldığımızı söylemeliyiz. Dijital dünyanızı daha güvenli hale getirebilmek için bu özelliği aktifleştirmenizde fayda var.

Vivo Y22s

6.55 inç değerde LCD ekran

Ekran, özellikle iç mekân deneyimlerinde iyi bir görüntüleme kalitesi sunabiliyor. 90Hz değeri aktifken video ve oyun içeriklerinde daha net detaylarla karşılaşabiliyorsunuz. Öte yandan ekranın en ufak dokunuşları dahi algılayarak yumuşak deneyimler sunabildiğini de söylemeliyiz.

Telefon, Snapdragon 680 işlemcisiyle geliyor. 4G destekli ürün, 6GB RAM ve 128GB dahili depolama detaylarına da sahip. İsterseniz microSD kart ile depolama miktarını artırabilirsiniz. Ayrıca, iyi grafikli oyunların daha performanslı çalışabilmesi için sanal RAM desteğini de kullanabilirsiniz. Bu sistem, mevcut boş disk alanınızdan faydalanarak size yardımcı olabiliyor.

Vivo Y22s

Android 12 işletim sisteminin bulunduğu telefon, kullanımı kolay, basit bir arayüzle geliyor. Alışmanız uzun sürmeyecektir.

Peki oyun performansı nasıl diye soruyorsanız, bunu da yanıtlayalım. Call of Duty gibi popüler bir online oyunu, HD grafik paketi yüklü ve akıcı detaylarla oynayabilirsiniz. Oyun esnasında cihazda aşırı ısınma faktörüyle karşılaşmadık. Bu da sevindirici.

Vivo Y22s

50+2+2MP’den oluşan üçlü kamera sistemi

Ana kamera, özellikle gün ışığında, fotoğrafçılık tarafında güzel detaylar sunabiliyor. Video çekim tarafında yüksek beklentileriniz olmamalı. Zira 720p 60FPS ve 1080p 30FPS seçenekleri sunulmuş. İyi ışıklı ortamlarda yapacağınız sabit çekimlerde iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Ultra geniş açılı çekim var mı derseniz, bu üründe sunulmuyor.

Ön taraftaki 8MP kamera ise, iyi ışıklı ortamlarda bokeh efektli selfie’ler ve vlog videolar için yeterli performans sunabiliyor.

Vivo Y22s, 5000mAh değerde pille geliyor. Böylece tek şarj ile bir günü rahatlıkla geride bırakabiliyorsunuz. Öte yandan ürün, beraberinde 18w hızlı şarj adaptörüyle geliyor. Böylece pili hızlıca şarj edip yol alabiliyorsunuz.

Vivo ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

Cevap bırakın