Vivo’dan bir süredir beklenen X60 Pro Plus geldi

0

Bir süredir sızıntılarla karşımıza çıkan Vivo X60 Pro Plus modeli nihayet tanıtıldı. Telefonun şık bir tasarımı ve üst düzey özellikleri bulunuyor. Bu yılın kamera tasarımına sahip olan telefon arkada dörtlü geniş bir kamera sistemine sahip. Telefonun tasarımı ve özelliklerinin tamamına bir bakalım:

Vivo X60 Pro Plus özellikleri ve fiyatı

Vivo X60 ailesinin son üyesi olan X60 Pro Plus, şık bir kasa ile bizleri karşılıyor. Telefonun X60 Pro modelinin yanına eklenen ‘Plus’ takısıyla birlikte güçlendiğini görüyoruz. Ekranda oyunseverlerin çok hoşuna gidecek 120 Hz/ 240 Hz ekran yenileme hızının yanında, 6.56 inçlik FHD Plus AMOLED bir ekran bizleri karşılıyor. 2.376×1.080 piksel kavisli bir ekrana sahip.

Telefon en tarafta bir ekran deliği içinde 32 Megapiksellik bir kameraya ev sahipliği yapıyor. Bu kameranın diyafram aralığı ise f/2.45 olarak kayıtlara geçiyor.

Vivo X60 Pro Plus

Telefon modelinin arka tarafında ise 48 Megapiksellik f/2.2 ultra geniş açılı kamera, 50 Megapiksel ve 32 Megapiksel portre ve 8 Megapiksel optik yakınlaştırma yapan bir telefoto kamera yer alıyor. Kamera tarafında oldukça iddialı gelen telefon, 60x yakınlaştırma kabiliyetini de içinde barındırmasıyla bir adım öne çıkıyor.

2021 yılındaki telefonlarda genel anlamda yakınlaştırma yeteneğine odaklanıldığını ‘optik yakınlaştırma’ için çabaların harcandığını görüyoruz. Telefonun kamera lensleriyse yıllarca Nokia telefonlarda da gördüğümüz ZEISS markasına ait. İşlemci tarafında Snapdragon 888’e yer veren Vivo, 12 GB RAM’in yanı sıra 4.200 mAh boyutlarında bir bataryaya sahip ve 5G desteğine sahip olarak 775 dolarlık bir fiyat etiketiyle satışa çıkacak.

Cevap bırakın