Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Genelvivo, amiral gemisi X100 Serisi ile akıllı telefon fotoğrafçılığında sınırları zorluyor

  vivo, amiral gemisi X100 Serisi ile akıllı telefon fotoğrafçılığında sınırları zorluyor

  vivo, profesyonel fotoğrafçılık yetenekleri ve güçlü performans sunmak üzere tasarladığı yeni amiral gemisi akıllı telefon serisi X100 ve X100 Pro’nun global lansmanını gerçekleştirdi. X100 serisi, vivo ve ZEISS ortaklığında geliştirilen Görüntüleme Sistemi’ne önemli iyileştirmeler getiriyor. Her iki model de güçlü MediaTek Dimensity 9300 ve özelleştirilmiş görüntüleme çipiyle ve kusursuz performans için gelişmiş batarya kapasitesiyle geliyor. Çok yönlü ZEISS APO Hareketli Telefoto Kamerası ve 1 inç boyutunda ZEISS ana kamerası bulunan vivo X100 Pro; çarpıcı, sinema benzeri video kalitesi için 4K Sinematik Portre Videoyu destekliyor.

  X serisinin güçlü kamera özellikleri X100 Serisi’nde daha da ileri gidiyor

  ZEISS iş birliği ile oyunun kurallarını değiştiren yenilikler sunan vivo X100 Serisi, kullanıcıların zorlu uzun mesafeli ve yakın odaklı çekimler de dahil olmak üzere tüm senaryolarda son derece net fotoğraflar çekmelerine olanak veren donanım ve yazılımlarla destekleniyor.

  X100 Pro 1 inç 50MP ZEISS ana kamerası, 50MP ZEISS APO hareketli telefoto kamerası ve 50MP Süper geniş açılı kamerası ile dikkat çekiyor. X100 de 50MP VCS gerçek renkli ana kamera, 64MP ZEISS telefoto kamera ve 50MP süper geniş açılı kamera ile geliyor. Güçlü ZEISS APO Hareketli Telefoto Kamera, mükemmel makro çekimler için ZEISS’ın yeni Vario-Apo-Sonnar standartlarıyla ve yakın uzak fark etmeksizin tüm çekimlerde yüksek kaliteli görüntüleme sağlayan karmaşık bir mekanik tasarım olan ZEISS Hareketli Öğeler Tasarımı ile geliyor. Bu tasarım, 6X’ten 10X’e kadar çeşitli senaryolarda yüksek görüntü kalitesi sağlamak için f/2,5 diyafram açıklığıyla yeni bir standart belirliyor. Makro fotoğrafçılığa olanak tanıyan ZEISS Hareketli Öğeler Tasarımı, kullanıcıların X100’de 15 cm ve X100 Pro’da 18 cm kadar son derece yakın mesafeden çekimler yapmasına olanak tanıyor. X100 Pro’nun dünyanın APO sertifikasına sahip ilk görüntüleme sistemi olma özelliğini taşıyan merceği, renk sapmasını ve buna bağlı görüntü netliği sorunlarını önemli ölçüde azaltıyor. Optik Hassas Kalibrasyon özelliği de X100 Pro’nun ana ve telefoto kameralarının tutarlı görüntü keskinliği ve kalitesi sunmasını sağlayarak görüntü kalitesini desteklerken hem ana hem de telefoto kameralarda SLR düzeyinde görüntü sabitleme özelliği de görüntü kalitesini üst seviyeye taşıyor. Hem X100 hem de X100 Pro’nun, ışık geçirgenliğini önemli ölçüde artıran ve ışık yansımasını azaltırken renkleri doğru bir şekilde yeniden üretmeye yardımcı olan, böylece kullanıcıların karmaşık ışık koşullarında bile net görüntüler yakalamasına olanak tanıyan gelişmiş yansıma önleyici kaplama teknolojisi ZEISS T* Kaplama ile uyumlu olduğu onaylandı.

  vivo X100Telefoto donanımı ve yükseltilmiş vivo Origin Görüntüleme Motoru tarafından desteklenen X100 serisi gün batımı ve gün doğumu fotoğrafçılığında sektör lideri yetenekler için de optimize edildi. vivo Origin Görüntüleme Motoru görüntü kalitesine, renk tonuna ve bilgi işlem süreçlerine getirdiği iyileştirmeler ile belirli güneş senaryolarını belirleyerek ve sahneyi doğru bir şekilde yakalayarak birbirinden etkileyici gün batımı veya gün doğumu fotoğrafları çekilmesine yardımcı oluyor.

  Gelişmiş portre ve gece fotoğrafçılığında çift amiral gemisi çip işleme desteği

  ZEISS imzalı yeni bokeh efektleri ve portre ve gece çekim yeteneklerinde yapılan yükseltmelerle donanım özelliklerinin ötesine geçerek kullanıcıların hareket halindeyken profesyonel kalitede görüntüler ve videolar çekmesine, oluşturmasına ve düzenlemesine olanak tanıyor.vivo X100X100 Pro, enerji verimliliği oranında %30 artış sağlayan 6nm sürecini benimseyen özelleştirilmiş vivo V3 Çip ile portre videografisinde gelişmiş iyileştirmelere olanak tanıyor. Cihaz akıllı telefonlarında zahmetsiz şekilde yaratıcı içerik çekmek ve düzenlemek isteyen kullanıcılar için 4K Sinematik Portre Videosu özelliğine sahip ilk Android akıllı telefon olma özelliğini taşıyor. Bu özellik sayesinde odak otomatik olarak kayıyor ve çekim sırasında nesneyi takip ederek daha sinematik bir his yaratıyor. Kullanıcılar ayrıca ZEISS sinematik video bokeh stilini uygulamak için yeni 4K Sinematik Portre Videosu özelliğinden de yararlanabiliyorlar. 4K Sinematik Portre videolarının sonradan düzenlenmesine olanak tanıyan özellik sayesinde de kullanıcılar bokeh efektlerine ve stillerine kolayca ince ayar yapabiliyorlar.

  X serisinde akıllı telefonlarda profesyonel seviyede fotoğrafçılığı mümkün kılma arayışını sürdüren vivo X100 ve X100 Pro ile bu kez portrelere yepyeni bir bakış açısı getiriyor. X100 serisi kullanıcıların ister seyahat fotoğrafları ister sanatsal fotoğraflar çekmek, isterlerse de sadece evde neşeli anları yakalamak için 100 mm’ye kadar odak uzunluklarıyla profesyonel portreler çekmelerine olanak tanıyan ZEISS Çok Odaklı Profesyonel Fotoğrafçılık özelliği ve ZEISS Stil Portre paketinin 1970’lerin ortasındaki ZEISS klasik yüksek hızlı sinema lensinden ilham alan ayırt edici dairesel üçgen bokeh efektinden esinlenen yeni üyesi ZEISS B-Speed Style Bokeh özelliği ile geliyor.vivo X100Birinci sınıf tasarım ile sade şıklık ve dayanıklılık

  X100 serisi; X serisinin hafif, ikonik, şık tasarım estetiğini sürdürüyor. Kamera modülünün etrafında Güneş halesi ve Ay halesi tasarımını yansıtan, haleyi andıran halka şık ve temel tasarım öğesi olarak dikkat çekiyor. Havacılık sınıfı paslanmaz çelikten üretilen bu halka, üst düzey mekanik saatleri andıran güneş ışığı dokusuyla telefonun tasarımına minimalist ve lüks bir dokunuş katıyor. Aşınmaya, yüksek sıcaklığa ve korozyona dayanıklı bu malzeme, şıklığın yanı sıra telefonun dayanıklılığına da katkı sağlıyor. Mavi, siyah, beyaz ve turuncu renk seçenekleri ile gelen X100 Serisi IP68 sertifikası ile suya ve toza dayanıklılığını belgeliyor.

  Siz de bir vivo sahibi olmak istiyorsanız buradaki seçeneklere bir göz atabilirsiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN