Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürVivaldi 2 milyonu gördü, beta sürümü yayınlandı

  Vivaldi 2 milyonu gördü, beta sürümü yayınlandı

   

  vivaldi

  2015 yılının başlarında teknik önizleme sürümü yayınlanan ve ilk haftasında 1 milyon indirilme rakamına ulaşan Vivaldi web tarayıcısının 2 milyon indirilme rakamına ulaştığı açıklandı. Gelişme ile birlikte beta aşamasına geçildiği kaydedilen Vivaldi web tarayıcısı, Opera’nın kurucusu John Tetzchner tarafından kurulmuştu.

  Geçtiğimiz Şubat ayında 1 milyon indirilme rakamına ulaşan web tarayıcısının, ilk günlerinde gördüğü inanılmaz ilgiyi devam eden süreçte aynı hızda görmediği sonucu ortaya çıkarken; yine de Chrome, Safari, Mozilla gibi popüler platformların yanında ulaşılan indirilme rakamı dikkat çekiyor.

  Modern özellikleri ile dikkat çekiyor 

  Vivaldi’nin yayınlanan beta sürümünde daha yoğun şekilde kişileştirilebilen arayüzü, hızlı arama özelliği ile pratik komutlar öne çıkan özellikler arasında. Web tarayıcısının bir diğer artısı da özelliklerinin detaylarını da kullanıcılara sunabilmesi. Genel olarak hızlı oluşu da belirleyici yönlerinden biri.

  vivaldi

  Final sürümü merakla bekleniyor 

  Beta aşamasının ne kadar süreceği bilinmezken yayınlanacak Vivaldi 1.0 kodlu sürümün özelliklerinden ikisinin gizli tutulacağı ve sadece betadan sonra kullanıma sunulacağı kaydedildi. Öte yandan Vivaldi Sync ile e-mail e-client özelliklerinin kısa süre içinde kullanıma sunulacağı belirtildi.

   Chrome eklentileri de çalıştırıyor

  Vivaldi, hali hazırda kullandığı tarayıcılardan pek de memnun olmayan ve altrnatif bir web tarayıcısı ile tanışmak isteyenler için ilgi çekici olabilir. Modern bir arayüzle gelen platformun Google Chrome tarayıcısının eklentilerini çalıştırdığını da belirtelim. Beta sürümüne daha yakından bakmak için buraya tıklayabilirsiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN