Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Satın Alma RehberiVitaminsiz kalmayın!

  Vitaminsiz kalmayın!

  meyve-vitaminler

  Hayatta sağlık olmadan hiçbir şey olmuyor, sağlık olmayınca tadımız tuzumuz kalmıyor. Sağlıklı yaşamak için beslenmenin önemi ise oldukça büyük. Vücumuzun dengeli çalışabilmesi için yeterli beslenmemiz ve doğal vitaminlerden faydalanmamız gerekiyor. Uzmanlar, vitamin ve minerallerin bağışıklık sistemimiz üzerindeki etkilerinin yadsınamaz olduğunu ifade ediyor. Vitamin ve mineral yetersizliklerinde vücut direncinin azalıyor, hastalıklara daha kolay yakalanıyoruz ve hastalık süresi normalden daha uzun olabiliyor.

  Yaklaşan kış aylarında hastalıklardan korunmanın en güzel ve doğa yolu şüphesiz vitamin deposu olan meyveleri ve sebzeleri tüketmekten geçiyor.  Vücudumuzu daha dirençli hale getirmek ve hastalıklardan korunmak için evimizde yapacağımız meyve sularıyla özellikle sonbahar ve kış aylarında görülen nezle ve grip gibi salgın hastalıklardan da kendimizi koruyabiliriz. Ancak yoğun iş temposu nedeniyle daha kısa sürede gıdaları hazırlayıp, tüketmeyi tercih ediyoruz.  Bu şartlar altında sağlığımız için yeme içme alışkanlıklarımızı değiştirerek, ihtiyacımız olan gıdaları hızlı bir şekilde tüketilebilecek çözümler üretmemiz gerekiyor. Bu ay sizler için mutfağınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz, katı meyve sıkacaklarını inceledim.

  Conceptual image - fresh juice pours from fruits and vegetables in a glass. Photo on a white background.Fakir Slow Juicer:  Fakir Slow Juicer’da bulunan yeni Slow Juicing, yani Yavaş Sıkma Sistemi; devamlı olarak düşük hızla pres uygulayarak, besin kaybını minimize ediyor ve oksidasyon oranını azaltıyor.

  Fakir Slow Juicer ile yapılan meyve veya sebze suyunun rengi, tadı ve kokusu değişmiyor, meyve veya sebze suyunun vitamin ve mineral kaybı en aza indirgeniyor. Yavaş sıkma sistemindeki metod, sıkma burgusu kullanarak (bıçaksız) sebze veya meyveleri çiğnemek ve ezmek şeklinde işliyor. Böylece yiyeceğin vitamin ve minarel değerlerinin korunmasını sağlanıyor. Yavaş Sıkma Sistemi meyve ve sebzelerin hücresel yapılarını aynen korurken, oksidasyon ve ayrılmayı önlüyor, enzimlerin ve besinlerin doğal formlarına yakın bir şekilde kalmasını sağlıyor.

  Standart katı meyve presi ile sıkılan meyve veya sebze sularının okside olmasından yani bayatlamasından şikayet ediyorsanız, bu ürünü rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ürünün en beğendiğim özelliği ise meyve veya sebze sularının kokusunun değişmeden meyve suyuna dönüşmesi!

  Makinenin temizliği ise zahmetsiz ve kolay. Sıkma işleminden sonra bir bardak su ile hazneyi kolayca temizleyebilir, bir dahaki sıkma işleminde meyve ve sebzelerin tadlarının birbirine karışmasını önleyebilirsiniz.

   Fakir Slow Juicer’ın öne çıkan özellikleri;

  • 150 W AC motor
  • Yavaş sıkma sistemi
  • 70 rpm / 80 rpm hız
  • 1.4 m güç kablosu
  • Temizleme fırçası
  • 0,8 L’lik meyve suyu sürahisi
  • 1,5 L’lik posa kabı

   

  breville-kati-meyve-presi-je95

   

  Breville JE95 Katı Meyve Sıkacağı:  Katı meyve ve sebze presi meyve ve sebzelerin besin değerlerini kaybetmeden en hızlı şekilde tüketilmesi için son derece yararlı ürünler olmakta. Breville JE95 ekstra geniş ağız yapısı ile meyve ve sebzeleri bütün halde sıkabiliyor. 1 Litrelik meyve suyu sürahisi ile çekirdek bir ailenin tüm fertlerine yetecek kadar meyve suyunu tek bir seferde depolama şansı sunuyor. Kolay temizlenebilir yapısı ile çok yer kaplamadan hızlıca toparlanabiliyor. İki farklı hız seçeneği ile sıkacağınız sebze-meyvenin formuna göre ayarlanabiliyor.

  Breville JE95 Katı Meyve Sıkacağı ekstra geniş, merkezden beslemeli oluk sistemi ile iri bir nardan küçük bir salatalığa kadar her meyvenin ve sebzenin suyunu kolaylıkla sıkar, sağlıklı kombinasyonlar hazırlama imkânı sağlar.

  bosch-MES4010

  Bosch  MES 4010  Katı Meyve Sıkacağı: Her türlü sebze ve meyvenin suyunu son damlasına kadar sıkan Bosch MES 4010 katı meyve sıkacağı bol vitaminli, taptaze meyve ve sebze suları hazırlamanıza yardımcı oluyor. 

  Meyve ve sebzeleri kesmeye gerek kalmıyor!

  Dünyanın ilk seramik bıçaklı katı meyve sıkacağı Bosch MES 4010, 84mm genişliğindeki XXL besleme ağzı ile, farklı meyve ve sebze türlerini kesmeye gerek kalmaksızın kolayca kendi içeceklerinizi hazırlamanızı sağlıyor. 1200 Watt gücündeki motoru ve üç farklı hız ayarı ile sert veya yumuşak tüm meyve ve sebzelerden mümkün olan en fazla suyun elde edilmesini olanak tanıyor. Ürünün tüm parçaları birbirinden ayrılabiliyor ve bulaşık makinesinde yıkanabiliyor, kaymayı engelleyen lastik ayakları sarsıntısız çalışma özelliği sağlarken, otomatik posa atma işlemi meyve suyunu rafine hale getiriyor ve meyve suyu sürahisinde bulunan köpük ayrıştırıcı parça da köpüklü meyve suyu içmeyenler için ideal alternatifi yaratıyor.

  Bosch MES4010 Katı Meyve Sıkacağı’nın öne çıkan özellikleri: 

  • Yüksek performans sağlayan güçlü motor: 1200 W
  • Meyve ve sebzeleri kesmeden hazırlamak için 84mm genişliğinde XXL besleme ağzı
  • Paslanmaz çelik süzgeçli seramik bıçağı sayesinde kolay temizlik ve kusursuz performans
  • Damlama emniyetli ağzı sayesinde damlatmadan birinci sınıf temizlik
  • Yüksek kalite döküm alüminyum gövde
  • Daha uzun ömürlü paslanmaz çelik meyve suyu ağzı
  • Sert ve yumuşak meyve ve sebzeler için 3 farklı hız ayarı
  • 3lt kapasiteli geniş, çıkartılabilir posa haznesi
  • 1,5lt hacimli ve köpük ayraçlı meyve suyu haznesi
  • Kesinlikle sızdırmayan dökme alüminyum gövde kilidi
  • Kablo dolama yeri
  • Farklı sebze ve meyve türleri için kullanılabilir
  • Kolay temizleme: tüm parçalar bulaşık makinesinde yıkanabilir
  • Kaymayı engelleyen lastik ayaklar sayesinde sarsıntısız çalışma özelliği
  • Otomatik posa atma işlemi

  kenwood_je730_3

  Kenwood JE 730 Katı Meyve Sıkacağı: Ergonomik tasarımı ve fonksiyonlarıyla dikkat çeken Kenwood JE 730 Katı Meyve Sıkacağı, hem şık hem de mutfağınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz bir ürün. Diğer katı meyve sıkacaklarına göre daha derli toplu bir alet ve en önemlisi de mutfak tezgahında çok yer kaplamıyor. Ürünün sahip olduğu çok geniş besleme tüpü sayesinde meyve ve sebzelerinizin suyunu kesmenize gerek kalmadan direkt olarak alabilirsiniz. Aoex sistemi ile JE730, diğer katı meyve sıkacaklarına oranla 59% daha çok posa toplar ve daha etkili bir meyve sıkma performansı sunuyor.

  Homend_2705_projuicer

  Homend Projuicer 2705 Katı Meyve Sebze Sıkacağı: Projuicer 2705, iki kademeli hız ayarıyla güç kontrolünü kullanıcıya bırakıyor. Mikro gözenekli filtresinin hem de gövdesinin paslanmaz çelikten üretilmiş olması, hem tasarım hem de kullanılabilirlik olarak ürünü fonksiyonel kılmış. 1000 watt motoruna rağmen sessiz çalışan Projuicer 2705, 1.5 litrelik geniş kapasiteli haznesiyle kullanışlı, mavi led göstergesiyle ise pek bir havalı duruyor.

  Profilo-MP8000

  Profilo MP8000 Katı Meyve Sıkacağı: Profilo Dayanıklı Ev Aletleri’nin yeni inox görünümlü katı meyve sıkacağı MP8000 en lezzetli ve sağlıklı meyve sularının kolay bir şekilde hazırlanmasını sağlarken estetik tasarımı ile de dikkat çekiyor. Zahmetsizce temizlenen ve bu özelliği ile önemli bir kullanım kolaylığı sunan katı meyve sıkacağı ile her an birbirinden lezzetli meyve suları hazırlamak mümkün oluyor. Ürünün 3.5 lT’lik geniş bir posa haznesi bulunuyor. Bu sayede ara temizleme yapmaya gerek kalmadan tek seferde yüklü miktarda meyve, sebzenin suyu sıkılabiliyor.

  Profilo MP8000 katı meyve sıkacağı 800 Watt’lık motoru ile güçlü bir performans sunuyor. Bu sayede  katı meyveler zorlanmadan sıkılıyor. Bu da makinenin ömrünü büyük ölçüde uzatıyor. Ürünün geniş meyve sebze besleme ağzı  malzemeleri küçük parçalara bölmeden, doğrudan sıkacağa atılabilmesini sağlıyor. Paslanmaz çelik mikro gözenekli süzgeç, meyve ve sebzeleri son damlasına kadar hızlı ve verimli bir şekilde sıkıyor. Profilo Katı Meyve Sıkacağının iki kademeli hız ayarı farklı meyve sebze türleri için kullanılabiliyor. Ürünün kaymayı ve sarsıntıyı engelleyen lastik ayakları, otomatik posa atma sistemi, çıkartılabilen, yüksek kapasiteli posa kabı ve köpük ayraçlı kabı tüketicilere ergonomik bir kullanım sunuyor. Ürünün tüm parçaları bulaşık makinesinde kolaylıkla yıkanıyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN