Visa’dan yeni güvenlik özellikleri

0

Söz konusu özelliklerin finansal kurum ve işletmelere siber saldırılarla mücadele konusunda katkı sağlayacağı kaydediliyor.

Visa, finansal kurumları ve işletmeleri hedef alan siber dolandırıcılık ve diğer potansiyel risklerin tespit edilmesine katkı sağlayabilecek yeni güvenlik özelliklerini duyurdu. U.S. Security Summit 2019 (ABD Güvenlik Zirvesi) etkinliği kapsamında açıklanan özelliklerin herhangi bir ek ücret veya kayda gerek duyulmaksızın kullanılabileceği belirtildi.

Visa, aşağıdaki dört güvenlik özelliğine dikkat çekti;

Kritik Visa işaretleri: Finansal işlemleri denetler, ATM’lerdeki dolandırıcılık işlemleri hakkında kurumları bilgilendirir ve gerektiğinde müdahale edilmesini sağlar.

Visa Hesap Saldırı İstihbaratı: Dolandırıcıların hedef aldıkları finansal kurum ve işletmelerin derin öğrenme teknolojisi ile tespit edilmesini esas alır.

Visa Ödeme Tehditleri Laboratuvarı: Firmaların kendi müşterilerinin güvenlik açığına neden olabilecek hatalarını gözden geçirebilecekleri bir platform.

Visa e-Ticaret Tehdit Bozukluğu: Kötü amaçlı yazılımların incelenmesi kapsamında işletmelerin web sayfalarındaki ödeme usulsüzlüklerinin tespiti için teknoloji ve diğer yöntemleri kullanır.

E-ticaret sitelerine yönelik siber saldırılar artıyor. Söz konusu özelliklerin siber saldırılarla mücadele konusunda etki sağlayacağı kaydediliyor. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Visa kıdemli başkan yardımcısı RL Prasad, siber suçluların kimlik bilgilerini çalıp, veri toplayıp, hesaplara izinsiz erişim sağlayıp ya da üçüncü parti tedarik zincirlerine saldırarak geleneksel savunmaları aşmaya çalıştıklarını, Visa’nın yeni ödeme güvenliği çözümlerinin finansal kurumlar ve işletmelerin kritik güvenlik sorunlarını çözmeye yardımcı olacağını ifade etti.

Cevap bırakın