Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerSosyal MedyaVine videolarına müzik ekleme özelliği geldi

  Vine videolarına müzik ekleme özelliği geldi

  vine

  Kısa video izleme ve yayınlama platformu Vine, Türkiye’nin en sevilen sosyal medya odakları arasında yer alıyor. Birkaç saniyelik videolarla harikalar yaratan kimselerin yayınları kimi zaman eğlenceki kimi zaman düşündürücü içeriklerin kaynağı oluyor. Platformda yayınlanan videolar için kısa olmalarının yanı sıra arka planda geliştirmeler yapılamaması eleştirilen konulardan biriydi. En son Vine güncellemesi ise bu eleştirilere hoş bir karşılık veriyor.

  Vine uygulamasını, en son sürüme yükselten kullanıcılar; yayınlayacakları videolara müzik ekleyebilecekler. Kendileri için sıralanan müzikler arasından tercih yapabilmek imkanı sunulan kullanıcılar, Snap to Beat adlı özellik sayesinde de müzikli videolar paylaşabiliyorlar.

  Seçilebilecek parçalar arasında arasında Migos, Odesza gibi isimler var. İlk etapta çok popüler isimlerin müziklerinin kullanılamadığı görülüyor. Ancak Vine, bunu olumlu tarafından ele alıyor ve yeni müzikleri keşfetmek için bir yol olarak lanse ediyor.

  vine

  Diğer yenilikler ise şarkılarda bulunan nota ikonuna tıklandığında çeşitli bilgilerin ortaya çıkması, ayrıca burada şarkı sahiplerinin Twitter gibi hesaplarının bağlantıları da görülebiliyor. Vine, ilgili özelliklerle birlikte kullanıcılarına bir tür müzik keşfetme ve paylaşma alanı da sunmuş oluyor.

  Kullanıcılar tarafından eleştirilen konu ise yeni güncelleme ile birlikte temelde 6 saniye süreli Vine videolarına oldukça kısa süreli müziklerin eklenebilecek olması. Twitter’daki 140 karakter sınırı nasıl eleştiri altındaysa Vine için de benzer bir durumun söz konusu olduğunu görebilmek mümkün.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN