Video izlemeye odaklanan AR gözlük Nreal Air tanıtıldı!

0

Akıllı gözlük pazarı bir türlü istenen düzeye gelemediyse de pek çok üretici oyuna dahil oluyor. Onlardan biri olan AR gözlük Nreal Air, iOS uyumlu olarak geliştirildi. Önceki modele göre daha kompakt bir tasarımla bizleri karşılayan cihaz, oldukça şık bir tasarımla geliyor.

AR gözlük Nreal Air özellikleri ve öne çıkan detayları

Markanın açıklamasına göre geçen yıl piyasaya sürülen Nreal Light gözlükleriyle benzer noktalar bulunuyor. Her iki modele dışarıdan bakıldığında normal bir güneş güneş gözlüğü gibi duruyor. Bu şekilde tasarlanan gözlüklerin ötesinde camlarında ‘büyük ekranları’ yansıtma özelliği bulunuyor. Camlarında OLED ekran kullanan firma, bağlantı kablosuyla telefonlardan güç alıyor.

AR gözlük Nreal Air

Savunma sanayi ya da ordulardan ziyade her iki akıllı gözlük modeli de günlük kullanıcıya sesleniyor olması noktasında aynı paydada birleşiyor. Nreal Air da önceki modele göre yerleşik kameralar bulunmuyor. Bu sebeple etrafı görüntülemek de mümkün değil. Cihaz Facebook ve Ray-Ban iş birliği ile geliştirilen gözlüğe de göz kırpıyor.

Akıllı gözlük modeli, 5G Android cihazlar da dahil olmak üzere iOS ekosistemindeki iPhone/iPad ve Android cihazların neredeyse tamamıyla çalışacak şekilde tasarlanmış.

Aynı zamanda 90Hz ekran yenileme hızına sahip olan gözlüğün ekranı 46 derecelik bir görüş açısı sağlıyor. Bu gözlüğün asıl hedefinde ise kullanıcıların, video izlemesi ve internette gezinmesi planlanıyor.

Cevap bırakın