Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürVestel'e 'Düşük Karbon Kahramanı' ödülü

  Vestel’e ‘Düşük Karbon Kahramanı’ ödülü

  Tüm faaliyetlerini sürdürülebilirlik ilkeleri ekseninde şekillendiren Vestel’in geliştirdiği sürdürülebilir ürün ve üretim yöntemlerine bir ödül de 9. İstanbul Karbon Zirvesi’nden geldi. Vestel’in ‘Eko-tasarım ambalaj çözümleri ile sürdürülebilir paketleme’ projesi, zirveden ‘Düşük Karbon Kahramanı’ ödülüyle döndü.

  Vestel, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ana desteğinde, Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) tarafından ‘İklim Değişikliği Kaynaklı Riskler, Fırsatlar ve Karbon Ticareti’ temasıyla düzenlenen 9. İstanbul Karbon Zirvesi’nde yeni paketleme tasarımıyla ödül aldı.

  Vestel, en iyi karbon yönetimi başarılarının ödüllendirdiği zirvede, ‘Eko-tasarım ambalaj çözümleri ile sürdürülebilir paketleme’ projesiyle ‘Düşük Karbon Kahramanı’ ödülüne layık görüldü.

  Sürdürülebilir ve ekosisteme saygılı üretim yöntemlerinin yanı sıra geliştirdiği teknolojilerle doğal kaynaklar üzerindeki baskının azaltılmasına da katkıda bulunan Vestel, bu kapsamda doğal kaynakların korunması, karbon emisyonlarının azaltımı, atıkların azaltılması ve döngüsel ekonomiye katkı sağlayan çevre dostu ürünlerin geliştirilmesi gibi alanlara katkı sağlayan Ar-Ge, girişimcilik ve inovasyon çalışmaları hayata geçiriyor.

  Çevre dostu ambalajlar geliştiriyor 

  Çevre odaklı faaliyetlerine tüketicileri de dahil etmek için projeler geliştiren Vestel, müşterilerinin karbon ayak izlerini azaltmalarına destek amacıyla ürünlerinde ve kullandığı ambalajlarda, karbon emisyonu yüksek hammaddeler yerine daha çevreci hammaddeler kullanarak karbon ayak izini azaltıyor.

   

  Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği ‘Düşük Karbon Kahramanları’ Ödülleri ile üretim ve tüketimde karbon yönetimini en iyi şekilde sağlayan, düşük karbon ekonomisi için çalışan markaları desteklemeyi, bu sayede de toplumda konunun bilinirliğini artırmayı amaçlıyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN