Vertu ve Bentley’den ‘mega pahalı’ akıllı telefon

0

vertu-bentleyİngiliz lüks otomobil şirketi Bentley ve lüks akıllı telefonları ile tanınan bir diğer İngiliz üretici Vertu, birlikte geliştirdikleri en yeni modelin duyurusunu gerçekleştirdiler. Vertu for Bentley Signature Touch adını alan akıllı telefon 9000 dolarlık fiyat etiketi ile dikkat çekti.

En son 2014 yılında birlikte model geliştiren şirketlerin en yeni modeli, aslında öncül modelden derin izler taşıyor. İki ayrı deri kaplama seçeneği ile gelen yeni Signature Touch; tırtıllı yan tuşlar, 3 boyutlu Bentley logosu, ses barı ve kişileştirilebilme özelliklerine sahip. Sekiz deri rengi ve 16 farklı dikişi seçeneği arasından seçim yapılabildiği kaydediliyor. İddialı bir tasarım, peki ya teknoloji?

Safir kristal ekrana sahip 

Model safir kristal cam ile gelen 5.2 inçlik 1080p çözünürlüklü ekrano ile iddialı. Ayrıca Qualcomm’un 2015 senesindeki popüler işlemcisi Snapdragon 810’a donanımın temel alanında yer veriliyor. 4 GB RAM, 64 GB dahili depolama kapasitesi, artırılabilir hafıza, 3160 mAh gibi son derece güçlü bir konfigürasyon söz konusu. Vertu’nun önceki nesil modellerine kıyasla teknolojiye de ciddi önem verildiği görülüyor. Öte yandan kamera alanında 21 MP’lik arka kameraya karşın 2MP ön kamera şaşırtıyor.

Özel Bentley uygulaması ile geliyor

Android 5.1 Lollipop, cihazın yazılım tabanını oluştururken benzersiz bir Bentley uygulaması da önyüklü olarak sunuluyor. Bu uygulama, kişiye özel ve etkinlik, VIP erişim, özel içerikler, uzaktan kilitleme, kayıp telefon hizmeti gibi bir dizi artıyı bünyesinde barındırıyor.

Cevap bırakın