Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımVeri depolama çözümleri ile bilgilerinizi güvenle yedekleyin

  Veri depolama çözümleri ile bilgilerinizi güvenle yedekleyin

  Veri depolama çözümleri kullanarak her hangi bir olumsuzluk karşısında önemli bilgilerinizi kaybetme riskini en aza indirebilirsiniz. Verileri güvende tutmanın en iyi yolu, belli aralıklarla yedeklemek. Bu amaçla harici sabit disk kullanmak en iyi çözümlerden biridir. Bu sayede belge, fotoğraf ve videolarınızı kaybetme riski yaşamazsınız.

  Sabit diskler olası riskler karşısında hayat kurtarıcı

  Fiziksel olarak kullandığımız bilgisayara bağlı olmayan, hatta mümkünse farklı lokasyonlarda saklayabileceğiniz sabit diskler olası riskler karşısında hayat kurtarıcı olacaktır. Bu yazıda MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim taşınabilir sabit disk seçenekleri öneriyorum. Gelin şimdi veri depolamak ve yedeklemek için kullanabileceğiniz ürünlere yakından bakalım.

  veri depolama çözümleri

  SONY 1TB USB 3.0 2,5 inç Harici Disk HD-E1/SC2

  Size önereceğim ilk taşınabilir sabit disk, Sony’nin 1 TB veri yedekleme kapasiteli HD-E1/SC2 model ürünü. Güvenlik için hazırlanan özel uygulamalarla gelen bu disk, verilerinize başkalarının verilerinize erişememesi için AES 256 bit algoritmalı veri şifreleme ve şifre koruması içeriyor. Ancak bu yazılım sadece Windows platformu için geçerli. Diskle  birlikte kolay yedekleme yapmanız için, önceden yüklenmiş, Windows işletim sistemiyle uyumlu yazılımla kurulabilen otomatik yedekleme programı da geliyor. Ürünün veri aktarım hızı ise, USB 3.0’da maksimum 5 Gbps, USB 2.0’da ise maksimum 480 Mbps.

  veri depolama çözümleri

  WD WDBUZG0010BBK-WESN Elements 1TB 2.5 inç USB 3.0 Taşınabilir Disk

  MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim ikinci taşınabilir disk ise, WD firmasının 1 TB veri saklama kapasiteli ürünü. Son teknoloji USB 3.0 bağlantılı cihazlara uyumlu olan ürün, aynı zaman da eski cihazlar için USB 2.0 bağlantısını da destekliyor. Windows işletim sistemli cihazlar için önceden yüklenmiş yedekleme yazılımıyla birlikte gelen ürün, kutusundan çıkar çıkmaz çalışmaya hazır. Size düşen taşınabilir diski USB bağlantı noktasına takmak ve yedekleme yazılımını çalıştırmak. Ürün temel olarak Windows 10, Windows 8 ve Windows 7 için biçimlendirilmiş disk içeriyr. Mac OS X işletim sistemi kullanıcılarının ilk kullanım için diski yeniden biçimlendirmesi gerekiyor.

  veri depolama çözümleri

  TOSHIBA HDTP210EK3AA Canvio Ready 2.5” 1TB Siyah USB 3.0

  Önereceğim üçüncü taşınabilir sabit disk, Toshiba şirketi tarafından üretilen 1 TB kapasiteli Canvio Ready modeli. USB 3.0 teknolojisini destekleyen ürün, saniyede 5 GB’a kadar veri aktarma hızına sahip. Tak ve kullan teknolojisiyle satın alındığında kullanıma hazır olan ürünle, belge, fotoğraf ve video gibi önemli dosyalarınızı yedekleyerek güvence altına alabilirsiniz. Canvio Ready’nin önemli bir özelliği ise, darbelere karşı dayanıklı olarak tasarlanması. Cihazda bulunan darbe sensörü fiziksel darbe aldığında elektriği keserek verilerinizin zarar görmesini önlüyor.

  Veri depolama çözümleri

  WD My Passport 4TB 2.5 inç USB 3.0 Taşınabilir Disk

  Verilerinizi güvenle yedeklemeniz için size tavsiye edeceğim son ürün ise WD tarafından üretilen My Passport taşınabilir sabit disk. 4TB veri yedekleme kapasitesiyle dikkat çeken bu ürün USB 3.0 bağlantısı sayesinde veri aktarım hızında size zaman kazandırıyor. Ürün, verilerinizi korumanıza yardımcı olmak için WD Backup ve WD Security yazılımlarıyla birlikte geliyor. WD Backup yazılımı bilgisayarınızdaki fotoğraf, video ve belgeleri otomatik olarak yedekleyebilirsiniz. Yedekleme işleminin ne zaman ve hangi sıklıkla yapılacağını siz belirleyebilirsiniz. Cihazla gelen WD Security yazılımı ise 256 bit AES donanım şifreleme özelliği verilerinizin istenmeyen kişilerin eline geçmesi ihtimaline karşı koruma sağlıyor.

  Veri depolama çözümleri hakkında sorularınız olursa yorumlardan bana ulaştırabilirsiniz

  Bu yazıda size verilerinizi güvenle saklayabileceğiniz depolama çözümleri hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştım. MediaMarkt internet mağazasında satışa sunulan tüm veri depolama ürünleri seçeneklerini buradan görebilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.

  Twitter’da beni takip edin: https://twitter.com/melihbayramdede

  YouTube kanalıma abone olun: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede


  MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN