Veganlık trendi Twitter’ı sardı!

0

Özellikle son dönemlerde adını sürekli duyduğumuz bir beslenme ve aslında yaşam biçimi olan veganlık, Twitter’da da ses getiriyor.

Sosyal medya, trendlerin belirlendiği uçsuc bucaksız bir dijital ortam. Bununla birlikte modern çağın yükselen eğilim noktaları da etkisini sosyal medya ile artırıyor. Bu kapsamda son dönemde iyice yükselen veganlık, hayvansal gıdaların, giyeceklerin ve diğer tüm yan ürünlerin kullanılmasına karşı duran bir yaşam biçimi. Özellikle son dönemlerde Türkiye’de bu kadar konuşulmasının nedeni de yeni yeni filizlenen vegan girişimcilerin ve diyetislerin varlığı. Girişimcilerin kimisi vegan yiyeceklere olan talebi artması kimisi de veganlık anlayışını benimsediği için bu furyaya dahil oluyor. Doktorlardan diyetisyenlere, derneklerden restoranlara kadar birçok destekçisi olan veganlığın yaygınlaşmasıyla iletişim alanı da genişliyor.

Sesini duyurmak isteyen lokal vegan girişimciler ve vegan diyetisyenler, Twitter’ın gücünü arkasına alıyor. Fikirlerini milyonların duymasını sağlayan Twitter’a her gün yeni bir vegan hesabı katılıyor. 2019 yılı Ocak ayı verilerine bakıldığında 200 binin üzerinde global kullanıcının biyografilerinde veganlıktan bahsettiği, konuyla ilgili de 20 milyona yakın tweet atıldığını görülüyor.

Bu tweet’lerin sahiplerini, vegan hesapların öne çıkanlarını sizler için derledik. İşte Twitter’daki etkin vegan diyetisyenler ve girişimciler:

1. Kevser Başkara @Vegan Diyetisyen

2. Murat Kınıkoğlu @Dr_Kinikoglu

3. Vegan Türkiye @VeganTurkiye

4. Vegan Derneği Türkiye @TvdOrgTr

5. Vegan Dünyası @vegandunyasi

6. Vegan Rehber @veganrehber

 

Cevap bırakın