Ve FIFA 16 Türkçe geliyor!

0

fifa-16-turkce

Electronic Arts Sports imzası taşıyan FIFA serisinin 2016 yılı versiyonu için artık sayılı zaman kaldı. FIFA 16’ya dair merakla beklenen sorulara yanıtlar ise Almanya’da düzenlenen Gamescon 2015 fuarında verilmeye devam ediliyor. Türk oyun severlerin en çok merak ettiği konulardan biri, oyunun Türkçe dil desteğine sahip olup olmayacağıydı. Ve müjdeli haber geldi: FIFA 16, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için Türkçe dil desteği ile geliyor. Üstelik oyun, Türkiye Süper Lig takımlarının tamamını da içeriyor…

Oyuna dair kesinlik kazanan bu gelişme ile birlikte artık oyuncu performansları, takım özellikleri, stratejilerin belirlenmesindeki sayısız özellik Türkçe olarak FIFA 16 oyuncularını karşılayacak. Böylelikle İngilizce bilmeyen oyun meraklıları için de çok daha güçlü bir FIFA 16 deneyimi sağlanmış olacak.

fifa-16

Öte yandan FIFA 16’da, 2015 versiyonunda olduğu gibi Türkiye Süper Ligi’nde yer alan 18 takımın tamamı yer alacak. Takımların tamamı orijinal logo ve formaları ile gelirken üzücü bir detay olarak oyunda hiçbir Türk takımının stadyumu yer almıyor.

Peki spor oyunları tutkunları FIFA 16’nın kapağında hangi yıldız futbolcuları görecekler? Geçen yıl olduğu gibi kapakta Arda Turan’ın yer alması kesinleşti. Yanında ise Barselona’dan takım arkadaşı Lionel Messi görülecek. İki futbol yıldızı, Türkiye’deki FIFA16’nın kutulu versiyonlarında yan yana olacaklar. FIFA 16, Eylül ayında Dünya’nın birçok ülkesi ile aynı anda Türk oyun severlerle buluşacak.

Cevap bırakın