Varjo VR-1 görüntü kalitesi ile dikkat çekiyor

0

Avrupa’daki yüksek potansiyele sahip startup’lardan biri olan Varjo, yeni sanal gerçeklik sistemi VR-1’i kamuoyuna tanıttı.

Sanal gerçeklik teknolojisi uzun yıllardır gündemdeki yerini koruyor. Kimine göre beklentileri gerektiğinden yüksek tutulmuş bir teknoloji, bazılarıysa daha katedilecek çok yolu olduğu görüşünde. En nihayetinde ise bu bilim-kurgu filmlerinden fırlayıp dijital hayatın en gerçek noktalarına sirayet eden teknolojiye dair gelişme, yüksek bir ivmede sürüyor. Bu noktada dikkat çekici bir haber de alışıldığı gibi Silikon Vadisi’nden değil Finlandiya’dan geldi.

Avrupa’daki yüksek potansiyele sahip startup’lardan biri olan Varjo, yeni sanal gerçeklik sistemi VR-1’i kamuoyuna tanıttı. Günümüz sanal gerçeklik ekipmanlarında sıklıkla karşılaşılan görüntünün ekranda bulanık görülmesi semptomuna çözüm getirdiği kaydedilen Varjo VR-1, bunu inovatif bir yaklaşımla başardı.

Kurumsal pazara da hitap ediyor…

Ev eğlencesi için olduğu kadar endüstriyel bir sanal gerçeklik sistemi de vaat eden Varjo son derece iddialı görüntü kalitesini, merkez paneli süper yüksek çözünürlüklü bir formda sunarak ve çevre görüşünü de sıradan bir ekranla entegre ederek sağlıyor.

Biyonik ekran dediği orta paneli, inç başına 3 bin piksel çözünürlük sunarken mikro OLED ekran yapısının çözünürlüğünün 1920 x 1080 olduğu bilgileri aktarılıyor. Bu yapı, orta şeritte sağlanan görüntünün insan gözüyle neredeyse aynı olması anlamına geliyor.

Cevap bırakın