Uzun pil ömrü ve dayanıklılık özellikleri ile Amazfit T-Rex Pro

Uzun pil ömrü ve dayanıklılık özellikleri ile Amazfit T-Rex Pro

0

Akıllı saat pazarı hızla büyüyor. Her geçen yıl yeni oyuncuların eklendiği bu yenilikçi sektör özellikle doğa sporları ile ulaşan profesyonel ve amatör sporcuları etkileyen üreticilerin ilgi çekici ürünlerle rekabete dahil olması ile çok daha renkli bir hale gelmiş durumda. Doğada kullanmaya uygun akıllı saatler uzun yıllardır geleneksel ve nispeten pahalı ürünleri tercih eden kullanıcıların yüzünü güldürüyor. Bu kategorideki ürünlerden biri de Amazfit markasının, akıllı saat serisinin son ürünü olan Amazfit T-Rex Pro. Saat macera sever kullanıcıların zorlu koşullarda gönül rahatlığıyla kullanabileceği bir ürün. Kapsamlı sağlık ve fitness izleme işlevleri, maceralı aktiviteler için sunduğu bir dizi popüler açık hava spor modunun yanı sıra formda ve sağlıklı kalmayı kolaylaştırmak için stres seviyesini izleyebiliyor, hatta kalp atış hızı değişkenliğini (HRV) kaydedebiliyor. Bu haftaki yazımda bu yetenekli saatin genel özellikleri ile mercek altına aldım.

Güvenilirliğini ve sağlamlığını askeri nitelikte 15 dayanıklılık testini tamamlayarak kanıtlayan akıllı saatin sağlık ve zindelik takip işlevleri benim gibi açık havada spor yapmayı sevenlerin çok hoşuna gidecek. Bu saat sizi konfor alanınızın dışına iterek, doğaya yönlendiriyor adeta.

Amazfit T-Rex Pro, karmaşık rotalarda dahi konumunuzu bulmanıza yardımcı oluyor. Bence en iyi özelliği kan-oksijen doygunluğunuzu ölçebilmesi. Bu özellik sayesinde egzersize ve yüksekliğe vücudunuzun ne ölçüde tepki verdiğini görmeniz mümkün. Özellikle dağ tırmanışı yapanlar için kan-oksijen doygunluğunuzu ölçmek son derece kritiktir. Cihazın bir diğer dikkat çeken özelliği 18 güne kadar dayanabilen uzun pil ömrü. Saatte 100’ün üzerinde farklı spor modu var. Bu modlar ve Firstbeat algoritması, maksimum oksijen alımı, egzersiz sonrası toparlanma süresi ve egzersiz yükü gibi özel verileri değerlendirerek egzersiz anlayışınızı yeni bir düzeye taşıyor. Bunun yanı sıra ExerSense algoritması sekiz spor modunu otomatik olarak tanıyor ve ilgili tüm verileri kaydediyor.

Sağlık değerlendirme puanınızı gösteriyor
BioTracker 2 PPG Biyoizleme Optik Sensörü ile donatılan Amazfit T-Rex Pro, günün 24 saati hassas bir şekilde kalp atış hızınızı izliyor ve kalp atış hızınız anormal yükselirse uyarı veriyor. Cihaz ayrıca sağlığınızla ilgili size özel bazı özel değerlendirmeler de yapabiliyor. Bunu tescilli Kişisel Aktivite İstihbaratı (PAI) sağlık değerlendirme sistemi aracılığıyla yapıyor. PAI, antrenmanlarınızdan, kalp atış hızınızdan ve izlenen diğer verilerinizden toplanan tüm verileri alarak benzersiz sağlık değerlendirme puanınızı gösteren sayısal bir değerle ifade ediyor. Sadece uyanık ve spor yaparken değil uyurken de sizi takip eden Amazfit T-Rex Pro’nun Amazfit SomnusCare uyku kalitesi izleme özelliği hafif, derin ve REM gibi farklı uyku aşamalarını tanıyor, gündüz uykularını tespit ediyor ve uyku sırasında yaşanacak olası solunum sorunlarını takibe alıyor. Cihazda dörtlü küresel navigasyon uydu sisteminden, barometrik altimetreye ve tüm diğer modlara cihazın 1,3 inçlik, daima açık AMOLED ekrandan bir bakışta ulaşabiliyorsunuz.

Doğayı bileğinizde taşıyacaksınız
10 ATM su basıncına karşı koyabilen Amazfit T-Rex Pro ile ıslak ortamlara meydan okuyup, sörf yapabilir, yelken açabilir, yağışlı havada dolaşabilirsiniz. Amazfit T-Rex Pro hava durumu izleyicisi, gün doğumu ve gün batımı monitörü ve mevcut ay evresi ekranı gibi özellikleri ile sizi tam bir doğa insanına dönüştürecek. Bu akıllı saat ile doğaya dair anlık pek çok bilgiyi bileğinizde taşıdığınızı hissedeceksiniz.
Teknolojiyi iyi takip edenlerin CES 2020’de tanıtılan ve Amazfit T-Rex Pro’nun selefi olan ödüllü Amazfit T-Rex’ten hatırlayacağı cihaz kendinden önceki modelin başarısından ilham alıyor ve üstüne birçok yeni özellik koyarak kullanıcıların karşısına çıkıyor. Yenilikçi yaklaşımı yanında açılı tasarıma ile de dikkat çeken cihazın sağlam metal püskürtmeli dış çerçevesi, hafif ve dayanıklı olmasını sağlıyor.

Cevap bırakın