Uzaya bir adet Tesla Roadster gönderildi!

0

Bu da oldu! Elon Musk’ın uzay taşımacılığı şirketi SpaceX ile Mars gezegenine bir adet Tesla otomobil gönderdi. İşte detaylar…

Ünlü girişimci Elon Musk’ın uzay taşımacılığı şirketi SpaceX’in roketi ile uzaya bir elektrikli spor otomobil modeli olan Tesla Roadster gönderildi. Başarıyla gerçekleştirilen fırlatma sonrasında, içerisinde otomobil bulunan kapsül saatte 40 bin km hızla Mars’a doğru yoluna devam ediyor. Son derece bilim kurgusal gelişme, geleceğin Mars seyahatleri için ilham verici.

Musk’ın SpaceX şirketi tarafından geliştirilen Heavy Falcon isimli roket ile başlayan serüvende kritik önem taşıyan ilk dakikalar başarıyla atlatıldı. Kapsül taşıyan iki adet roket fırlatma işlemi ve ardından uzaya taşınma aşamalarını başarıyla sağladı. Her iki roket de dünyadaya başarıyla inerken, kapsül içerisindeki araçla birlikte yoluna devam ediyor. 6 ay içerisinde Mars’a iniş yapması beklenen kapsül, böylelikle kızıl gezegen için adeta kargo taşımacılığı gerçekleştirmiş oluyor. Öte yandan Tesla elektrikli otomobilinin yörüngede milyarlarca yıl kalabileceğinin de altı çiziliyor.

Bilim dünyasında ses getiren gelişme, uzay uçuşlarının geleceği için önem taşıyor. Elon Musk’ın bu yöndeki yatırımlarının nihai hedefi noktasında hızla ilerleme kaydettiği de dikkatlerden kaçmıyor.

Teknoloji ve bilim dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın