Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerİnovasyonUzay konulu sanal gerçeklik oyunu Eartlight’a hazır mısınız?

  Uzay konulu sanal gerçeklik oyunu Eartlight’a hazır mısınız?

  eartlight-1

  Sanal gerçeklik (VR), yılın sansasyonel odak noktalarından. Çok sayıda ekipman gözler, kulak ve elleri sanal bir dünyanın içine, derinlerine davet ediyor adeta. Geçtiğimiz günlerde Türkiye lansmanı gerçekleştirilen LG G5’in sanal gerçeklik gözlüğü gibi daha kompakt/hafif ekipmanların yanında daha kompleks ve büyük olanları da var. Oculus Rift buna iyi bir örnek.

  Peki donanım tarafındaki gelişmeleri bir kenara bırakacak olursak, yazılım ve hatta VR oyunları açısından ses getiren neler var? İşte bu soruya net bir yanıt geliyor: Eartlight.

  Eartlight, NASA ile birlikte çalışan Opaque Media’nın bir sanal gerçeklik oyunu. 16 geliştiricinin çalıştığı firma, Avustralya merkezli ve söz konusu yapımın oldukça iddialı olduğu kaydediliyor. Oyunun merkezinde ise uzay var; her çocuğun hayali olan astronot olma konusu da bu noktada sanal gerçeklik meraklılarını bekleyen faktör. Belki de ‘bekleyen tehlike’ denilmesi bile mümkün, çünkü yayınlanan ilk görseller heyecan verici. Yapımın nihai halinin ilgi ile karşılanması muhtemel.

  eartlight-2

  Oyunla ilgili olarak NASA’nın desteği ise dikkat çekici. Bir devlet kurumu olan NASA’nın bu tür adımlara uzak olduğu biliniyor, ancak oyunun ilgi çektiği belirtiliyor. Bu noktada Opaque Media geliştiricilerinin Johnson Uzay Merkezi’ni ziyaret ettiğinin, NASA çalışanlarının da Eartlight’taki hatalar ve bazı eksik noktaların tespitinde geliştirici firmaya yardımcı olduğunun altı çiziliyor.

  Sanal gerçeklik oyunu Eartlight, 2016’nın son çeyreğinde final versiyonu ile yayınlanacak. En azından duyurulan planlama bu yönde. Yapımın HTC Vive, Oculus Rift ve PlayStation platformlarına geleceği belirtildi. Nihai sonuçlar merakla bekleniyor…

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN