Uzatılmış garanti ne gibi avantajlar sağlar?

0

Tüketici elektroniği konusundaki en önemli detayların başında, ürünler için sunulan garanti ve garanti koşulları gelmektedir. Ülkemizdeki yasal şartlar ile garanti süresi en az 2 yıl olmak zorundadır. Uzatılmış garanti ise çok daha avantajlı bir fırsattır. Peki bu sistem nasıl işler?

Uzatılmış garanti ne gibi avantajlar sağlar?

MediaMarkt’ın müşterilerine sunduğu uzatılmış garanti programı, satın alacağınız tüketici elektroniği kategorisindeki ürünlerin daha uzun yıllar garanti altında olmasını sağlar. Yazının başında da belirttiğimiz gibi, ülkemizde resmi yollarla satılan tüketici elektroniği kategorisindeki ürünler için en az 2 yıllık garanti sunulması gerekiyor. Bu süre bittiğinde ise satın alınan ürün olası bir arıza sonrasında tamir işlemleri ve maliyeti, müşteri tarafından karşılanmak zorundadır.

uzatılmış garanti

Uzatılmış garanti programı ise tam bu noktada, tüketicilerin faydalanabileceği en önemli imkanlar arasında yer alıyor. Örnek verecek olursak, mağazadan aldığınız bir televizyon, 2 yıl boyunca garantili olur. Bu sürenin sonunda her türlü teknik servis işlemi için belirli oranda bedeller ödenir.  Mevcut üretici garantisi bittikten sonra Garanti Ötesi devreye girer. Örneğin 2 yıl üretici garantisi bulunan ürünün garantisi, +3 yıl uzatılarak toplam 5 yıl garanti süresi bulunur

Garanti süresini uzatarak, sahip olduğunuz elektronik eşyanın, 5 yıla kadar garanti kapsamında olmasını sağlar, teknik servislerden tam 5 yıl boyunca faydalanabilir ve olası durumlarda bu 5 yıllık süreç içinde ürün değişiminden faydalanabilirsiniz.

MediaMarkt tarafından sunulan bu hizmet için bir ürün satın aldığınızda, küçük bir miktar daha ödeme yaparak satın aldığınız eşyanın garanti süresini 2 yıldan 5 yıla çıkartabilirsiniz. Bu da 3 yıl daha satın aldığınız ürünün güvence altında olmasını sağlayacak. Garanti süresini uzatmak için ödeyeceğiniz bedel ile satın aldığınız elektronik eşyanın garanti süresini oranladığınızda çok akıllıca bir hareket olduğunu anlayabilirsiniz.

MediaMarkt tarafından Garanti Ötesi olarak adlandırılan bu çalışma ile ilgili detaylara aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Garanti Ötesi detayları

Cevap bırakın