“Uygunsanız akşam size geleceğiz”

0

Eyvah! Uzun zamandır görüşmediğiniz arkadaşlarınız gün içinde sizi aradı ve akşam size gelmek istediklerini söyledi. Her ne kadar “aman canım bir çay içeriz, hiç yemeğe girişme” deseler de, bizim misafirperverlik ruhu içimize işlediği için mutlaka bir sofra kurmak isteriz. Fakat ne zaman? Şu anda iştesiniz ve yarına mutlaka yetişmesi gereken bir rapor hazırladığınız için erken çıkmanıza da imkan yok. Şimdi hemen kendinize bir kahve molası verin ve internetten birkaç pratik yemek tarifi bakmaya başlayın. Eve gittiğinizde mutfak gereçleri ve birkaç pratik ev aleti misafirlerinizi en iyi şekilde hazırlanmanız için en büyük yardımcınız olacak…

Biz Türk kadınları genellikle misafir ağırlamaya, onlara en iyi sunumları yapmaya bayılırız. Normal yaşantımızda elimizi bile sürmekten sakındığımız misafir takımları, tabak ve çanakları üzerlerindeki örtü kaldırılarak ortaya çıkartılır ve bir kez bulaşık makinesinde yıkandıktan sonra temiz ve parlak bir şekilde sofraya dizilir. En lezzetli yemek tariflerine günler öncesinden bakılmıştır ve zeytinyağlılar bir gün öncesinden pişirilmiştir. Misafirlerin geleceği gün de günün büyük bir bölümü mutfakta geçirilir ve bir şeylerin unutulup unutulmadığı defalarca akıldan geçirilir. Ancak bazen daha farklı durumlar da olabiliyor. Mesela çok yakın olduğunuz arkadaşlarınız gün içerisinde size telefon açarak “akşam müsaitseniz size geleceğiz” diyebilir. Her ne kadar yemek hazırlamanız istenmese de adettendir ki, sofraya 2 tabak daha fazla konur. Peki, bu gibi bir durumda misafirlerinizi yine o ihtişamlı sofralarınızdan mahrum bırakmamak için nasıl hazırlanmanız lazım? Çok fazla vaktiniz olmayacak ancak yine de birkaç pratik mutfak gereci sayesinde oldukça şık bir sunum gerçekleştirebilirsiniz. Evet, şu anda ofiste işlerinizi bir kenara bıraktınız ve bir kahve molası verdiniz. Öncelikle elinize cep telefonunuzu alıp internetten birkaç pratik ve hızlıca hazırlayabileceğiz yemek tarifi bakabilirsiniz. Ya da mutfak konusunda artık yüksek ihtisas yapmış bir büyüğünüze de danışabilirsiniz.

Bir sıcak çorba iyi gider
Misafirleriniz sizden yemek hazırlamanızı beklemediği için çok abartılı bir sofra hazırlamanıza gerek yok. Öncelikle havaların soğumaya başladığı bugünlerde sıcak bir çorba iyi bir tercih olabilir. Bunun için malzemelerinizi hazırlayarak bir doğrayıcı yardımıyla, kesme işinden daha hızlı hareket edebilirsiniz. Örneğin Homend’in RoboChop doğrayıcı ürünü burada başarılı bir tercih olabilir. Ürünün ikili bıçak sistemi sayesinde malzemeleri daha hızlı doğrayabilir ve çorbanızı bir an önce hazırlayabilirsiniz. Doğrama işleminden sonra malzemelerin topaklanmaması ve daha kolay birbirine karışması için mutfak robotunuza başvurabilirsiniz. Burada da Arzum’un Soprano Max Multi Blender seti başarılı bir tercih olacaktır. Malzemelerinizin hepsi birbirine karıştıysa artık ocağınızın altını açıp ısıtmaya başlayabilirsiniz.

Akıllı mutfak ürünleri yardımınıza koşacak
İnternette yaptığınız araştırma ve büyüklerinizden aldığınız tavsiyeler üzerine hazırlayabileceğiniz en pratik ve en şık yemeklerin özel sosa batırılmış bir et ve baharatlı patates olduğuna karar verdiniz. Eve gelir gelmez sosa yatırdığınız etleri sadece pişirmek gibi bir zahmete gireceksiniz. Bunun için size çok enteresan bir ürün önerimiz var. Hararet markasının akıllı ızgarası. Dikey pişirme teknolojisine sahip bu ürün ile etlerinizi 10 ila 12 dakika gibi kısa bir sürede mükemmel lezzette pişirmeniz mümkün. Etleriniz yaydığı o güzel kokuyla pişmeye devam ederken siz de patateslerinizi soymaya başlayabilirsiniz. Size en çok zahmet verecek bu işlemi de tamamladıktan ve pişen etlerinizi de ızgaradan aldıktan sonra bir fritöz yardımıyla baharatladığınız patateslerinizi de kızartabilirsiniz. Bunun için ürün önerimiz ise Tefal’in Actifry ürünü. Hem az yağla pişirmeye imkan sunan bu ürün aynı zamanda daha hızlı kızartma özelliğine de sahip. Kısa bir sürede baharatlı patateslerinizi kızarttıktan sonra artık sofranız hazır. Şimdiden afiyet olsun.

Cevap bırakın