Uygun fiyatlı iPhone ne zaman gelecek?

0

Apple’dan uzun zamandır beklenen uygun fiyatlı iPhone 9 modeli için sızıntılar gelmeye devam ediyor. Sızıntılara göre normal koşullarda Mart ayının sonunda tanıtılacak olan model için bekleyiş sona erebilir. Peki iPhone 9 ne zaman çıkacak?

iPhone 9 ne zaman çıkacak?

Apple’ın piyasaya sürmeye hazırlandığı ancak tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsünden dolayı bir türlü karşımıza çıkaramadığı iPhone 9 hakkında yeni bilgiler var. Gelen sızıntılara göre Apple, yakın zamanda hem iPhone 12 hem de iPhone 9 için tüm hazırlıklara tam gaz devam edecek. iPhone 12 için 5G destekleyen modelin hazırlıkları da bu süreçte Kasım ayına yetiştirilecek. iPhone 9 için ise tanıtım tarihi olarak herhangi bir net tarih olmasa da Kasım ayına kadar beklememize gerek kalmayacağını söyleyebiliriz.

Uygun fiyatlı iPhone nasıl olacak?

4.7 inç büyüklüğünde LCD bir ekran ile karşımıza çıkması beklenen iPhone 9, iPhone 11 Pro Max ile aynı işlemciyi kullancak. Bu da uygun fiyatlı iPhone’un amiral gemisi iPhone ile aynı güçte olacağı manasına geliyor.

Kamera tarafında karşımıza tek bir kamera çıkacak. Bu kamera iPhone 11 Pro Max ana kamerası ile aynı olacak ve gece moduna da sahip olacak.

Tasarımsal olarak ise iPhone 9’un iPhone 8 tasarımı ile geleceği konuşuluyor. Bu da uygun fiyatlı modelin Face ID yerine Touch ID ile karşımıza çıkacağı  manasında geliyor.

 

Cevap bırakın