Uygun fiyatlı iPhone karşımıza çıkmaya hazırlanıyor

0

Apple’ın ürettiği akıllı telefonlar genel olarak kullanıcılar tarafından beğenilse de en çok eleştirilen taraf Apple’ın bu telefonlar üzerinde uyguladığı fiyat politikası oluyor. Apple bu eleştirilere cevap olarak iPhone SE 2 veya iPhone 9 modeli olarak anılması beklenen telefonun deneme üretimine başladı.  Peki bu ne manaya geliyor, uygun fiyatlı iPhone modeli karşımıza ne zaman çıkacak?

Uygun fiyatlı iPhone modeli karşımıza ne zaman çıkacak?

Apple’ın uzun zamandır konuşulan yeni akıllı telefon için sızıntılar uzun zamandır gündemdeydi. Yeni gelen sızıntılar arasındaki bir bilgi, Apple’ın bu model için denemelere başladığı yönünde. Apple, yeni akıllı telefonu iPhone 9’u başarılı bir şekilde piyasaya süreceğinden emin olduktan sonra bu modelleri karşımıza çıkaracak. Kısacası, uzun zamandır beklenen ve uygun fiyatlı olması beklenen model için sona yaklaştık.

Uygun fiyatlı iPhone modeli için belli olan özellikler neler?

Tasarım olarak iPhone 7 tasarımı ile gelmesi beklenen model için bir diğer iddia da modelin adının iPhone 9 olacağı. iPhone 9 ismi ile de gelmesi muhtemel modelin işlemcisi, geçmişte de olduğu gibi en güçlü iPhone işlemcisi ile aynı olacak. Bu modeldeiPhone 11 serisinde kullanılan ve şu anda en güçlü mobil işlemci gözü ile bakılan A13 Bionic işlemci kullanılması bekleniyor. Ayrıca RAM tarafında 3 GB gibi bir bellek seviyesi de gelen tahminler arasında.

Kamera tarafında basit 2 arka kamera ile gelmesi ile beklenen model için şu anda bazı fiyat tahminleri de yok değil. Bu model, 64 GB için 300 dolar fiyat etiketine sahip olacakken 128 GB depolama alanı için 499 dolar fiyat etiketi ile karşımıza çıkabilir.

Cevap bırakın