Uygun fiyatlı iPhone için müthiş iddia!

0

Apple 2018 modelleriyle birlikte oldukça farklı bir çizgiye geçti diyebiliriz. İki farklı premium modelin yanında, daha uygun fiyat bandında olan iPhone XR da seriye katıldı. İşte bu modelin önümüdeki yıl hayli değişmesi gündemde! 2019 yılında çıkacak olan Uygun fiyatlı iPhone için ilginç bir iddia ortaya atıldı.

Uygun fiyatlı iPhone ekranı farklı olacak!

The Wall Street Journal tarafından yayınlanan bir rapora göre Cupertinomerkezli teknoloji devi, 2020 yılından itibaren akıllı telefonlarında tamamen OLED  teknolojisine geçiş yapacak.

Yani bu da şu anlama geliyor ki, 2020 yılından sonra tanıtılacak olan uygun fiyatlı iPhone modellerinde LCD yerine artık OLED ekran panellerine yer verilecek.

Fakat, söz konusu bu geçişin Apple için oldukça zorlu ve maliyetli olduğunu da belirtelim. Bildiğiniz üzere, akıllı telefon pazarında OLED ekranlarının yüzde 90‘lık kısmı Samsung tarafından üretiliyor.

Bu durumda doğal olarak Cupertinolu teknoloji devinin doğal olarak ezeli rakibine daha fazla ücret ödemesi anlamına geliyor. Ancak, The Wall Street Journal‘ın aktarmış olduğu rapora göre, LG ve BOE‘nin de yakın zaman içerisinde OLED ekran paneli üretimine başlayacağını da müjdelendi.

Cevap bırakın