Uygun fiyatlı çok fonksiyonlu yazıcı

0

HP’nin yeni hepsi bir arada yazıcısı HP Deskjet Ink Advantage 4515 e-All-in-One, özellikle küçük ofisler ve evler için geliştirilmiş kullanımı çok kolay, az yer kaplayan çok fonksiyonlu bir cihaz. Oldukça kaliteli malzemeden yapıldığı ilk bakışta belli olan cihazın kutusundan bir adet renkli ve bir adet siyah olmak üzere iki kartuş, kurulumu anlatan bir kılavuz, güç ve USB kablosu çıkıyor.

Yaklaşık 5,5 kilo olan yazıcının üzerinde çeşitli ayarların yapılabildiği bir ekran bulunuyor. Bu ekran üzerinden yazıcının kurulumu ve diğer ayarları kolaylıkla yapılabiliyor. Zaten yazıcıyla birlikte gelen CD kullanıldığında neredeyse hiçbir işlem yapılmasına gerek kalmıyor, her şey otomatik olarak birkaç tıklama ile halloluyor. Kısacası talimatlar düzgün bir şekilde uygulandığında birkaç dakika içerisinde yazıcı çalışır hale geliyor. Yazıcının kablosuz ağ özellikleri yine üzerindeki ekran üzerinden yapılıyor. Bu ekran aynı zamanda SD kart yuvasına takılan belleklerdeki belgelerin yazdırmadan önce görülebilmesini de sağlıyor. Cihazın kablosuz ağ özelliği sayesinde tablet, akıllı telefon, dizüstü bilgisayarlar gibi mobil cihazlardan yazdırma ve tarama işlemleri kolaylıkla yapılabiliyor.

HP

Yazıcının en çok hoşumuza giden özelliklerinden birisi çift taraflı yazdırabilme yeteneği oldu. Kolay kullanıma sahip bu özellik sayesinde daha az kağıt harcaması yapılıyor. Ayrıca çok fazla dağınıklığı da bu sayede önlüyor. Yazıcının yazma hızına baktığımızda oldukça hızlı olduğunu görüyoruz. Siyah beyaz yazdırıldığında, yazdır komutuna bastıktan sonra ortalama 22 – 23 saniye içerisinde çıkışı alabiliyorsunuz. Yaptığımız testlerde, siyah – beyaz çıkışlarda taslak modunda ortalama 20 – 21 çıkış alabilidik. En iyi kalitede ise dakikada 7-8 sayfaya düştü. Renkli yazdırma konusunda da yazıcı oldukça iyi sonuçlar veriyor. Taslak modunda çıkış aldığımızda dakikada 14 sayfa renkli çıkış alabildik ki bu oldukça iyi bir hız. En iyi kalitede ise dakikada renkli 3 sayfa çıkış alabildik. Yazıcının kağıt haznesi 100 adet kağıt kapasitesine sahip. Her iki kartuşla ortalama 500 adet çıktı alabilmek mümkün. Yazıcıyı ayrıca fotoğraf kağıdı ile de denedik. HP Deskjet Ink Advantage 4515 e-All-in-One fotoğraf kağıdına baskı konusunda da oldukça iyi sonuçlar verdi.

Yazıcının bir diğer önemli avantajı ise oldukça sessiz çalışması. Özellikle ofis ortamında yazıcı kullanılırken çoğu zaman çalıştığı fark bile edilmiyor.

Hepsi bir arada yazıcının tarama özellikleri de oldukça iyi. HP Printer Control uygulaması ile bilgisayarınızdan ya da mobil cihazlarınızdan tarama işlemini kolaylıkla gerçekleştirebiliyorsunuz. Yaptığımız denemelerde fotoğraflarda dahi oldukça hızlı ve kaliteli sonuçlar aldığımızı söylemek mümkün. Yazıcının Windows, Mac OS ve Linux için sürücüleri mevcut. Mobil cihazlar için HP’nin uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Uygulamanın kullanımı da oldukça basit.

Yazıcının fiyat etiketi ise 389 TL. Yazıcının kartuşları bittiğinde renkli kartuşunu 36 TL, siyah kartuşunu ise 40 TL’ye satın alabiliyorsunuz.

hp_45

Eğer eski yazıcınız artık işinizi görmüyorsa ve çok fonksiyonlu bir yazıcı almak istiyorsanız; hızı, baskı kalitesi ve uygun fiyatıyla HP Deskjet Ink Advantage 4515 e-All-in-One sizin için oldukça iyi bir seçim olabilir. Özellikle kablosuz ağ desteği, mobil cihazlardan kullanılabilmesi ve kartuşlarının çok maliyetli olmaması yazıcının en iyi özellikleri arasında yer alıyor. Bu arada ürün oldukça şık ve az yer kaplıyor. Masanızın üzerinde çok fazla yer yoksa çok fonksiyonluluğu ile işinizi büyük ölçüde kolaylaştırıyor. Eğer A4 üzeri boyutlarda yazdırma ihtiyacı duymuyorsanız bu çok fonksiyonlu yazıcıyı gözden geçirmenizi tavsiye ediyoruz.

Yazıcıyı satın almak ve diğer bilgileri görmek için: http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_hp-deskjet-avantajl%C4%B1-m%C3%BCrekkepli-4515-e-all-in-one-yaz%C4%B1c%C4%B1-1132871.html

Renkli kartuş satın almak için: http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_hp-cz102ae-650-renkli-kartu%C5%9F-1083687.html

Siyah kartuş satın almak için:  http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_hp-cz101ae-650-siyah-kartu%C5%9F-1083692.html

Cevap bırakın